Disney+'ın üye sayısı 50 milyona ulaştı

Disney+'ın üye sayısı 50 milyona ulaştı
Disney'in yeni online yayın platformu Disney+ önemli bir eşiği geride bıraktı. Platformun üyesi sayısının 50 milyona ulaştığı açıklandı.

12 Kasım'da yayın hayatına başlayan Disney+, beş ay içinde bu sayıya ulaşırken Disney'in bünyesindeki Hulu'nun 30.4 milyonluk üye sayısını da geçmeyi başardı. En büyük rakibi Netflix'in ücretli üye sayısı ise Ocak ayında yaptığı açıklamaya göre 167 milyon

Disney+, şubat başında yaptığı açıklamada 26.5 milyon üyeye sahip olduğunu duyurmuştu. Ancak üyelerin ne kadarının tam üyelik ücreti ödediği ne kadarının Verizon'la yapılan sponsorluk anlaşması gibi indirimli imkanlardan faydalandığı henüz bilinmiyor. Platformun büyümesinde geçtğimiz iki haftalık süreçte Birleşik Krallık, Fransa, Almanya ve İspanya'nın da dahil olduğu sekiz Doğu Avrupa ülkesinde açılış yapmasının da katkısı bulunuyor. Ayrıca koronavirüs nedeniyle insanların eve kapanmış olmasının online platformlara katkı sağladığı da düşünülüyor. Disney+'ın yıl sonuna kadar Latin Amerika ve Doğu Avrupa dahil olmak üzere birkaç ülkede daha yayına girmesi bekleniyor. 

The Mandalorian dizisiyle büyük çıkış yapan Disney+'ın bünyesinde Disney ve Star Wars'un haricinde Pixar, Marvel ve National Geographic'e ait içerikler de bulunuyor. Platformun içerik planları arasında Diego Luna’nın başrolünde olduğu yeni bir Star Wars dizisi ve Ewan McGregor'lu Obi-Wan Kenobi dizisi de bulunuyor. Marvel'ın kahramanlarının yer aldığı The Falcon and the Winter Soldier, Marvel's Loki, WandaVision, Hawkeye, What If…?, Marvel's Ms. Marvel, Marvel's She-Hulk ve Marvel's Moon Knight'ın hazırlıkları da devam ediyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER