12 Kasım'da açılan Disney+ 26.5 milyon üyeye ulaştığını duyurdu

12 Kasım'da açılan Disney+ 26.5 milyon üyeye ulaştığını duyurdu
Disney'in 12 Kasım'da açılan online yayın platformu Disney+'ın üye sayısı açıklandı. Platform, ilk üç ayın ardından 26.5 milyon üyeye ulaştı.

Analistlerin beklentisi 20-25 milyon arasıydı, dolayısıyla beklentileri geçmiş oldu. Disney'in hisse başı fiyatı açıklamayla birlikte 1.53 $'a ulaştı, böylece o da 1.44 $'lık beklentiyi geçti. Ancak üyelerin ne kadarının tam üyelik ücreti ödediği ne kadarının Verizon'la yapılan sponsorluk anlaşması gibi indirimli imkanlardan faydalandığı henüz bilinmiyor.

Platform henüz ABD, Kanada, Hollanda, Avustralya, Yeni Zelenda ve Porto Riko gibi sınırlı birkaç ülkede kullanılabiliyor. 2020'de ve 2021'de genişlemeyi planlayan Disney+'ın üye sayısının buna paralel olarak artması bekleniyor. Ayrıca Star Wars dizisi The Mandalorian ile büyük beğeni kazanan platformun Marvel dizileri dahil pek çok içeriği bu yıl içinde yayınlanmaya başlayacak.

Disney+'ın en büyük rakibi Netflix'in ABD ve Kanada'da 68 milyon üyesi, Disney'in sahibi olduğu Hulu'nun 30.4 milyon üyesi bulunuyor. Netflix'in dünya genelindeki ise üye sayısı 167 milyon üyesi bulunuyor. Disney+, 2024'e kadar 60 ila 90 milyon arasında ücretli üyeye ulaşmayı hedefliyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER