Netflix'in üye sayısı 167 milyona ulaştı

Netflix'in üye sayısı 167 milyona ulaştı
Netflix, son çeyrek raporunu açıkladı. Rapora göre platformun üye sayısı 8.8 milyon artışla 167 milyona ulaştı.

Artışın 420.000'i Amerika'dan, 6.26 milyonu ise uluslararası alanda geldi. Platform böylece piyasadaki 7.6 milyonluk beklentiyi geçmiş oldu. Ancak Amerika'daki üye artışı beklentisi 600.000'di. Netflix, beklentinin altında kalma nedenini Amerika'daki fiyat değişikliği ve yakın zamanda artan rekabet olarak gösterdi.

Kasım ayıyla birlikte rakip platformlar Disney+ ve Apple TV+ hizmete başladılar, hatta ilk rakamlara göre Disney+ şimdiden 24 milyon üye seviyesine çıkmış durumda. Ancak Netflix buna rağmen üyelerin platformda geçirdikleri sürenin arttığını belirtti. Bahar mevsimi içinde NBC Universal'ın hazırladığı Peacock ve Warner Bros'a bağlı HBO Max hizmete girdiğinde Netflix'in ve diğer platformların arasındaki rekabet başka bir boyuta taşınacak.

Dördüncü çeyrekte platformun geliri 5.47 milyar dolar, hisse başı kazancı 1.30 $ oldu. Analistlerin beklentisi 5.45 milyar dolara karşılık 53 sentti. Hali hazırda Netflix'in üyelerinin 61 milyonu A.B.D.'den, kalanları ise diğer ülkelerden geliyor.

Netflix, geçtiğimiz çeyrekte The Irishman, The Two Popes, Marriage Story, You 2. sezon, The Crown 3. sezon ve The Witcher gibi iddialı pek çok yapım ekrana getirdi.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER