NTV'den Çanakkale Zaferi 100. Yıl Özel Yayını

NTV'den Çanakkale Zaferi 100. Yıl Özel Yayını
Savaşın stratejisinden, siperdeki hayatlara büyük zaferin yaşandığı noktalardan, insan hikayelerine, Çanakkale Zaferi ile ilgili her şey NTV özel yayınında...

Oğuz Haksever’in Çanakkale’den sunacağı özel yayın uzman konuklarla söyleşiler ve özel röportajlarla Dünya tarihini değiştiren zaferi 100. yılında yeniden ekrana getirecek.

100. yıl özel yayını, 18 Mart günü saat: 10:00'dan itibaren gün boyu NTV'de.

‘7 İnsan 7 Öykü’

20. yüzyıl tarihini değiştiren Çanakkale muharebelerinin üzerinden 100 yıl geçti. Bugünkü Türkiye’nin varoluş koordinatlarını tarihe kazıyan bu savunma savaşı, şehit olan onbinlerce fedakar insanın yüksek ruhları sayesinde kazanılmıştı. Artık onları “Mehmetçik” diyerek geçmeden, hepsini teker teker tanıma ve kalbimize gömme vakti geldi.

NTV’de yayınlanacak “Çanakkale’de 100. Yıl – 7 İnsan 7 Öykü” belgeseli bu amaçla hazırlanmış bir yapım. Gerçek belgelerin, göz tanığı kahramanlarının yazdığı kayıp günlük ve hatıralarından yola çıkılarak hazırlanan belgesel, bu kayıtların ışığında 7 insanın öyküsünü anlatıyor. Çanakkale Savaşları uzmanlarından tarihçilere, savaşın tanıklarının çocuklarından koleksiyonerlere kadar çok sayıda kişiyle yapılan röportajlar, belgeselin unutulmaz anlarını oluşturacak gerçek öykü ve hatıraları gün ışığına çıkarıyor. Belgeselde ilk kez yayınlanacak görüntü ve fotoğrafların yanısıra, az bilinen tarihi kayıtlardan bir kısmı da ilk defa konu başlığı olarak ekrana gelecek.

Ahmet Yeşiltepe’nin hazırlayıp sunduğu, yapımcılığını Cihan Çekiç, görüntü yönetmenliğini Hüseyin Eroğlu’nun üstlendiği yapım 7 başlıktan oluşuyor: Tabur İmamları / Sargı Yerleri /  Yeraltı Savaşları / Bilinmeyen Kitaplar / Menkıbeler / Yaşayan Günlük / Cephede Aşk
“Çanakkale’de 100. Yıl – 7 İnsan 7 Öykü” belgeseli 18 Mart Çarşamba 16.00’da NTV’de.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER