Ted Sarandos, koronavirüs sonrası Netflix'teki izlenme oranının arttığını açıkladı

Ted Sarandos, koronavirüs sonrası Netflix'teki izlenme oranının arttığını açıkladı
Netflix'in içerik şefi Ted Sarandos, CNN'de ekrana gelen sabah programı Realiable Sources'a konuk olarak platforma yönelik çeşitli açıklamalarda bulundu. Sarandos'un açıklamalarının öne çıkanları şu şekilde:

* Dünya genelindeki bütün Netflix prodüksiyonları durmuş durumda. Sarandos, yaşananları tarihte eşi benzeri görülmemiş olarak tanımladı. Platformun çekimleri duran yapımları arasında BKM imzalı 50 m2 de bulunuyor.

* Platform, yeni yapım yayınlamakta uzun bir süre sorun yaşamayacak. Yeterince hazırlıklılar ve fiziksel prodüksiyon devam etmediği takdirde belki yılın sonlarına doğru sorun yaşar hale gelebilirler.

* Virüs nedeniyle prodüksiyonlar dursa da yaratım süreci perde arkasında devam ediyor. Sarandos örnek olarak animasyon dizi Big Mouth'un geçtiğimiz hafta gerçekleşen 40 kişilik sanal senaryo okuma toplantısını verdi.

* Sunucu Brian Stetler'ın izlenme oranıyla ilgili sorusunu ise sayı vermeden cevaplayan Sarandos, televizyonda genel olarak bir artışın olduğunun altını çizerek virüs nedeniyle Netflix'in izlenme oranlarında da artış yaşandığını, insanların daha fazla vakit geçirdiğini belirtti.

Netflix, hafta içinde AB'den gelen isteği kabul ederek bant hızında azalmaya gitmeyi kabul etti. Kararın Avrupa'daki internet trafiğini rahatlatması amaçlanıyor. Netflix, hafta içi 100 milyon dolarlık yardım fonu oluşturma kararı da aldı. Fon öncelikli olarak Netflix prodüksiyonunda görevli olanlar olmak üzere sektör çalışanlarına yardımcı olmayı hedefliyor.

Karantina sonrası sinemaların kapanmasının ardından pek çok film vizyon tarihini ertelemişti. Paramount, gelecek ay vizyona girmesi planlanan The Love Birds için sinemaların işler hale gelmesini beklememeyi tercih etti ve filmi Netflix'e sattı bile. Komedi filmi The Lovebirds'ün başrolünde Issa Rae ve Kumail Nanjiani yer alıyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER