Koronavirüs eğlence sektörünü etkilemeye devam ediyor

Koronavirüs eğlence sektörünü etkilemeye devam ediyor
Koronavirüs eğlence sektörü de dahil olmak üzere dünya genelini etkilemeye devam ediyor. Ülkemizde de görülen virüs nedeniyle şimdiye karar bilindik pek çok etkinlik iptal oldu veya ertelendi.

* Geçtiğimiz günlerde yeni Bond filmi No Time to Die'ın vizyonu ertelendi ve 12 Kasım'a atıldı. 

* Görevimiz Tehlike'nin yedinci filminin İtalya'daki çekimleri iptal edildi. Filmin yeni prodüksiyon takvimi ve lokasyonu henüz belirlenmedi.

* ABD'deki CBS kanalında yayınlanan ve sezon boyu uluslararası pek çok lokasyonu ziyaret eden yarışma programı The Amazing Race'in çekimleri üçüncü bölümden sonra durduruldu.

* FOX'un yeni dizisi NeXt'in ekibinden bir kişinin testinin pozitif çıktığı öğrenildi. Bu nedenle bu kişinin ekipten kimlerle temas halinde olduğu ve neler yapılabileceğinin araştırıldığı ortaya çıktı.

* Setten bir kişide koronavirüs çıkması nedeniyle Riverdale'in Kanada'daki prodüksiyonu durduruldu.

* Disney+'ın yeni Marvel dizisi The Falcon And The Winter Soldier'ın Prag'da devam eden çekimleri virüs salgınından kaynaklanan endişe sebebiyle durduruldu.

* Sony, 3 Nisan'da vizyona sokacağı Peter Rabbit 2: The Runaway filminin vizyon tarihini ağustos ayına erteledi.

* Survivor'ın ABD versiyonu virüs nedeniyle gelecek sezonunun prodüksiyonunun iki ay ileriye atıldığını açıkladı.

* Fransa'da düzenlenen içerik fuarı MIPTV ile televizyon festivali Seriesmania iptal oldu. Canneseries'in ekim ayında MIPCOM'la birlikte yapılacağı açıklandı. Kararlar, Fransa'nın ilk olarak 5000 üstü olarak açıklayıp devamında 1000'e indirdiği toplanma sınırıyla ilgili kararının sonrasında alındı.

* 10-12 ve 17-19 Nisan tarihleri arasında yapılacak Coechella ertelendi. Yeni tarihler 9-11 Ekim ve 16-18 Ekim olarak belirlendi. Daha önce festivalde Lana Del Rey, Travis Scott, Rage Against the Machine, Big Sean, Lil Nas X ve Frank Ocean gibi isimlerin sahneye çıkacağı duyurulmuştu. Ancak bu isimlerin yeni tarihlerde yine sahnede olup olmayacağı belli değil.

* Country müzik festivali Stagecoach, 24-26 Nisan'dan 23-25 Ekim'e ertelendi.

* Texas'ta yapılan popüler kültür festivali SXSW, 34 yıl sonra iptal oldu. İptal kararı öncesi Facebook, Twitter, TikTok, Amazon Studios, Netflix, Apple ve Starz gibi şirketler festivale katılmaktan vazgeçmişti.

* RuPaul'un öncüsü olduğu DragCon LA iptal oldu.

* Bir basketbolcuda virüs çıkmasının ardından NBA sezonu ertelendi. Formula 1, Çin yarışını erteledi, Bahreyn'deki yarış ise seyircisiz düzenlenecek.

* 6 Nisan'da açılacak yeni online yayın platformu Quibi, gelecek ayın başında yapılacak açılış/tanıtım etkinliğini iptal etti.

* ABD'de hafta içi her gün yayın yapan pek çok program seyirci olmaksızın yayın yapma kararı aldı. Bunların arasında gündüz programları The Wendy Williams Show, Rachael Ray, Dr. Phil, Good Morning America, GMA3: Strahan, Sara & Keke, The View, Live With Kelly and Ryan ve Tamron Hall da yer alıyor. Onlara yarışma programları Jeopardy ve Wheel of Fortune da dahil oldu.

Benzer şekilde New York'ta çekilen gece şovları da seyircisiz çekim yapma kararı almaya başladı. Late Show With Stephen Colbert, Tonight Show Starring Jimmy Fallon, Late Night With Seth Meyers, The Daily Show with Trevor Noah ve Full Frontal with Samantha Bee öncü oldular.

* Hasbro Baby Yoda oyuncaklarının çıkışını erteleyebilir. Virüs nedeniyle oyuncakların üretiminde aksamalar olduğu açıklandı. The Mandalorian dizisinin prodüksiyonu ise sorunsuz şekilde 2. sezonunu tamamladı.

* Mayıs ayında düzenlenecek Cannes Film Festivali, Fransa'yı saran virüs nedeniyle değerlendirme altında. Festivalin ertelenip ertelenmeyeceği önümüzdeki günlerde belli olacak. Benzer şekilde 24 Temmuz-9 Ağustos tarihleri arasında düzenlenece Tokyo Olimpiyatları da virüsün yavaşlamaması durumunda ertelenebilir.
 

 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER