Kerry Washington & HBO elele!

Kerry Washington & HBO elele!

The Hollywood Reporter’ın haberine göre The Scandal’ın yıldız oyuncusu Kerry Washington, HBO için bir televizyon filminde baş yapımcılığı üstlenecek ve aynı zamanda Anita Hill olarak karşımıza çıkacak. Confirmation ismiyle ekranlara gelecek olan filmde cinsel taciz, çağdaş ırk ilişileri ve mağdur hakları konusunda tüm ülkede düşünce değişikliklerinin yaşandığı 1991 Clarence Thomas Anayasa Mahkemesi’nin tartışmalara yol açan davaları anlatılacak.

Yapımcılığını Groundswell Productions’ın ABC Signature Studios ile ortaklaşa yürüttüğü filmin senaryosunu Oscar adaylığı bulunan senarist Susannah Grant (Erin Brockovich) kaleme alacak ve baş yapımcı koltuğunda Kerry Washington’a eşlik edecek. Bazı kaynaklara göre filmin yönetmenliğini ise Rick Famuyiwa (Dope, The Wood) üstlenecek, fakat henüz herhangi bir anlaşma yapılmadı.

Yapımcılığını Warner Bros.’un üstlendiği, yönetmen koltuğunda da Amma Asante’nin bulunacağı polisiye filmi Unforgettable için yaz aylarında kamera karşısına geçecek olan Washington, Confirmation için de aynı tarihlerde çekimlere başlayacak. Beklenen HBO projesi, Shonda Rhimes’ın ABC için yaratmış olduğu başarılı dizi Scandal’daki yokluğunda Washington’ı devralabilir.

HBO için Confirmation, yayınlanacak orijinal filmler listesinde sıraya geçmiş durumda. Kanal bu hafta, Billie Jean King ile Bobby Riggs’in efsanevi Cinsiyetler Kapışması’nın anlatılacağı ve başrollerinde Elizabeth Banks ile Paul Giamatti’nin yer alacağı bir filmin haberini verdi. Bununla birlikte HBO, Bryan Cranston’ın yer aldığı Tony ödüllü All The Way müzikalinin uyarlamasını yapacaklarını ve yönetmen olarak da Jay Roach (Meet the Parents, Dinner for Schmucks) ile anlaştıklarını belirtti.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER