“Video Sanatı Üzerine Konuşmalar” Yasemin Özcan ile devam ediyor!

“Video Sanatı Üzerine Konuşmalar” Yasemin Özcan ile devam ediyor!

Pera Müzesi, Pera Film ve Video Etkinlikleri kapsamında, sanatçı konuşmaları ve güncel temalar üzerine tartışmaları birleştiren “Video Sanatı Üzerine Konuşmalar” dizisine devam ediyor. 18 Mart Çarşamba günü saat 19:00’da gerçekleşecek konuşma serisinin ikinci etkinliğine, sanatçı Yasemin Özcan konuk oluyor.

Ayda bir kez, video sanatı aracılığıyla çalışmalar üreten sanatçı, küratör ve araştırmacıları bir araya getirerek ortak bir platform oluşturmayı amaçlayan, Video Sanatı Üzerine Konuşmalar serisinin bu ayki konuğu, sanatçı Yasemin Özcan.

Sanat üretimine 90’ların sonunda başlayan Yasemin Özcan, nesnelerin, kişilerin ve kurumların kendilerini var etme biçimleri, devinimleri ve performansları üzerine çalışan bir sanatçı. Video sanatı, farklı mecralarda sanat pratiklerine devam eden Özcan’ın çalışmalarının merkezinde yer alıyor. Yavuz Parlar moderatörlüğünde gerçekleşecek konuşmada Özcan, katılımcıları video işleri üzerinden, üretim süreçleri, ihtiyaçlar ve teknolojik yetkinlik üzerine birlikte düşünmeye ve tartışmaya davet edecek.

“Video Sanatı Üzerine Konuşmalar” serisi, video sanatının kavramsallaştırılması, tartışılması ve üretilen fikirlerin paylaşılması için Melis Tezkan ve Merve Kurt tarafından başlatılmış kolektif bir girişimdir.

Konuşmalar ücretsizdir, katılım için rezervasyon alınmamaktadır. Yerler sınırlıdır.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER