Gönlümüzün efendisi Jon Hamm, meğer istenmeyen adammış!

Gönlümüzün efendisi Jon Hamm, meğer istenmeyen adammış!

AMC, en önemli dizileri için spinoff üretme eğiliminde. İlk olarak Breaking Bad’de yaşanan olayların öncesini ele alan Better Call Saul’u yayınlayan kanal, şimdi de Walking Dead için aynısını yapma hazırlığında. Kanal ayrıca Mad Men’in yapımcısı Matthew Weiner’ın dizi için de bir spinoff gerçekleştirmesi taraftarı.

The Hollywood Reporter’ın haberine göre Mad Men’in yaklaşmakta olan finalini kutlayan Lionsgate TV yöneticisi Sandra Stern, dizinin onaylanma sürecinde AMC’nin günümüzde geçen bir spinoff istediğini açıkladı ve sözlerine şu cümlelerle devam etti: “Mad Men’in yaklaşık 50 sene önce bitiyor oluşu gerçeğini düşünecek olursak, karakterlerin çoğu ölürdü. 30-40 sene sonra görebileceğiniz tek karakter de Sally olurdu.”

Kanal bu durumu baz alarak Peggy’nin Los Angeles’tan ayrılması üzerine bir dizi geliştirme fikrini ortaya attı. Her iki fikir de kulağa oldukça güzel geliyor, fakat ne yazık ki Weiner bu fikirleri şu sıralar uygulamayı düşünmüyor. Şimdilik sadece Sally’nin yaşlanmış halini hayal etmekle kalacağız anlaşılan.

The Hollywood Reporter aynı zamanda oyuncu kadrosuna ilişkin ilginç detaylara da yer verdi. January Jones ilk etapta “Peggy” karakteri için tam iki kez seçmelere katılmış. John Slattery ise “Don” rolü için düşünülen ilk isim olmuş. En önemli nokta ise, Weiner’ın “Don” rolü için Jon Hamm dışında başka bir tercihi varmış: Law & Order: SVU dizisindeki savunma avukatı Trevor Langan’ı canlandıran Peter Hermann. AMC yöneticileri, seçme kaydındaki zayıf görüntü kalitesi sebebiyle Hamm’in dış görünüşünden şüphe etmişler, fakat Weiner, Hamm konusunda epey ısrarcı olmuş. AMC’nin eski kurul üyesi Christina Wayne ise bu durum üzerine epey şaşırdıklarını, “Cidden bu adamı mı istiyorsun?” dediklerini söylüyor. Jon Hamm’in bu soruya tepkisi:

                                            
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER