DasDas, 2020 yılına hızlı bir giriş yapıyor!

DasDas, 2020 yılına hızlı bir giriş yapıyor!
DasDas, 2020 yılına hızlı bir giriş yapıyor. ‘Anadolu Efes Katkılarıyla: Zengin Mutfağı’, ‘Westend – Batının Sonu’ ve ‘Vahşet Tanrısı’ gibi kapalı gişe oyunlarıyla birlikte misafir oyunları da sahnesinde ağırlayacak olan DasDas, Kaan Sekban ile Can Yılmaz ve Zafer Algöz’ün stand-up gösterilerine de ev sahipliği yapacak. 

DasDas, yılın ilk günlerini biletleri dakikalar içinde tükenen ve geçtiğimiz sezondan bu yana kapalı gişe olan ‘Anadolu Efes Katkılarıyla: Zengin Mutfağı’ ile karşılıyor. Usta oyuncu Şener Şen’in yıllar sonra aynı rolle tiyatro sahnesine geri döndüğü oyun, Cumhuriyet tarihinde görülmüş en büyük işçi hareketi olan 15-16 Haziran 1970 olaylarının, zengin bir ailenin mutfağına yansımasını anlatıyor. Vasıf Öngören’in kaleme aldığı oyunda Şen’eGizem Ergün, Onay Kaya, Uğur Arda Başkan ve Kutay Sandıkçı gibi yetenekli, genç oyuncular eşlik ediyor. 
 
Yenilenen oyuncu kadrosuyla seyircilerle buluşan ‘Timsah’ve 9 Ocak akşamı yeni yılın ilk oyunlarıyla DasDas Atölye’de olacak. İngiliz mizah yazarı Tom Basden’ın imzasını taşıyan, Mert Fırat ile Volkan Yosunlu’nun yönettiği oyunda Alper Baytekin, Berkay Tulumbacı, Naz Çağla Irmak ve Özgün Aydın rol alıyor.Dostoyevski’nin aynı adlı öyküsünden esinle kaleme alınan ‘Timsah’, gösteri toplumunun sistemle el sıkışmayı seçen aktörleriyle, bir timsahın karnından “hesaplaşıyor.” 
 
DasDas Çocuk4 Ocak’ta minik konukları hayal güçlerinin ötesinde keyifli bir serüven yaşatacak. Alper Baytekin’in yönettiği ‘Astro Ay’a Tırmanıyor’da en büyük hayali astronot olup uzaya gitmek olan Bağış’ın, dostu Astro ile çıktığı yolculuk anlatılıyor. Bağış Angigün ve Gizem Koçer’in rol aldığı oyunda minik konuklar, Bağış’ın hayallerine ulaşacağı anı heyecanla bekleyecek. 
 
Aynı gün tiyatroseverleri ise Pangar Tiyatro imzalı ‘Hedda Gabler’bekliyor. Matine ve suare şeklinde iki kez seyircilerle buluşacak olan oyun Norveçli yazar Henrik Ibsen’ın imzasını taşıyor. Mehmet Birkiye’nin yönetmenliğinde, Demet Evgar, Tuğrul Tülek, Yeşim Koçak, Tolga Çiftçi, Nazan Diper ve Merve Satılan’ın oyuncu kadrosunda yer aldığı ‘Hedda Gabler’, 19. yüzyılda yaşam amacı erkek egemen toplum tarafından belirlenen kadınlara oyunla aynı adı taşıyan baş karakter üzerinden değiniyor. 
 
4 Ocak’ta DasDas Atölye’de ise ‘Güle Güle Diva!’ seyredilebilecek. Başarılı oyuncu Selen Uçer’in tek kişilik oyunu, hastanede sırasını bekleyen bir kadın üstünden geri dönüşün, unutuşun, kaçıp gitmenin ve başka kadınların hüzünlü, komik öyküsünü anlatıyor. İzleyicilerin Uçer’in sesinden şarkılar da dinleyeceği ‘Güle Güle Diva!’nın yönetmenliğini Firuze Engin üstleniyor. 
 
DasDas Çocuk, 5 Ocak’ta ‘Bayan Kostak ve Kuzgun’ oyununa ilk kez ev sahipliği yapacak. Ülkü Şahin’in hem yönettiği hem de Cemre Buğra Ün ile birlikte konseptini geliştirip oynadıkları oyun, Edgar Allan Poe’nun ‘Kuzgun’ şiirinden ilham alıyor. Yeni kitabını bir türlü bitiremeyen Bayan Kostak’ın bir gün kütüphaneden döndükten sonra evine davetsiz gelen bir kuzgun ile karşı karşıya kalması sonrasında yaşanılanları anlatan oyunda, minik seyirciler Bayan Kostak’ın bir yarasa, iki örümcek, bir kitap kurdu ve de kuzgunun yer aldığı tuhaf dünyasına misafir olacak.
 
DasDas’ın bu sezonki yeni oyunlarından ‘Westend – Batının Sonu’, 5 ve 6 Ocak tarihlerinde tiyatroseverlerle buluşacak. Moritz Rinke’nin kaleme aldığı, Evren Bingöl, Gün Koper, Mert Fırat, Naz Çağla Irmak, Pervin Bağdat ve Tülin Özen’in rol aldığı oyunda, Eduard ve Charlotte şehirden uzakta lüks bir mahalledeki yeni evlerinde yıllar sonra yeniden buluştukları eski bir arkadaşlarını ve komşularını ağırlarken, Pandora’nın kutusu açılmaya başlayacak, konuşulmaya cesaret edilemeyen konular, sınırlarda dolaşan konuklar, saatler geçtikçe beklenmeyen dönüşümleriyle izleyenlerin önyargılarını alt üst edecek. 
 
Bu sezon DasDas’ın kapalı gişe olan bir diğer yeni oyunu ‘Vahşet Tanrısı’ ise 7 Ocak’ta DasDas Sahne’de olacak. Celal Kadri Kınoğlu’nun yönettiği oyunda Binnur Kaya, Güven Kıraç, Levent Ülgen ve Tilbe Saran gibi usta isimler rol alıyor. Fransız oyun yazarı Yasmina Reza’nın ödüllü oyunu ‘Vahşet Tanrısı’nda izleyiciler kendilerini, çocuklarının kavgası sonrasında uzlaşmak üzere bir araya gelen ebeveynlerin tam ortasında bulacak. 
 
Can Yılmaz ve Zafer Algöz, ‘Burda Olan Burda Kalır’ adlı iki kişilik stand-up gösterileriyle 8 Ocak’ta DasDas’a konuk olacak. Sosyal medya paylaşımları ve şovlarıyla aynı adlı Youtube kanalları ile geniş bir kitlenin beğenisini toplayan ikili, yaşadıkları komik anları seyircilerle paylaşacak. 
 
Aynı akşam DasDas Atölye’de ise Anadolu Efes Mavi Sahne kapsamında ‘Ivanov’ sahnelenecek. Şehsuvar Aktaş, Tansu Biçer ve Tülin Özen gibi usta isimleri, genç bir oyuncu kadrosuyla bir araya getiren oyun, Saim Güveloğlu’nun rejisine sahip. Ölümsüz yazar Anton Çehov’un eserinden uyarlanan ‘Ivanov’, insanın kendine acımasının, kendi dertlerine gömülmesinin onu nasıl yalnızlığa ve yok oluşa sürüklediğini sahneye taşıyor. 
 
9 Ocak akşamı DasDas Sahne’yi dolduran seyirciler Kaan Sekban’la birlikte plaza hayatından cast ajanslarına dünyanın en absürt yolculuğuna çıkacak. 10 yıl boyunca kurumsal hayatta bir plaza insanı olarak çalıştıktan sonra yurt dışında oyunculuk eğitimi alıp beyaz yakalı hayata veda eden Sekban, ‘Kaan Sekban Saçmalar’ adlı stand-up gösterisiyle plaza hayatından cast ajanslarına, beyaz yaka dramlarından sosyal medyadaki davranış bozukluklarına kadar pek çok konuda kendi deyimiyle saçmalayacak. 
 
Metropol İstanbul’daki yerinde sayısız tiyatro oyunu ve konsere ev sahipliği yapan DasDas’ta yer alan DasDas Mutfak’la da konuklar, etkinlik öncesi Türkiye ve dünya mutfağından birbirinden farklı lezzetleri ve kokteylleri tadabilirler. İçerde ve dışarıda bulunan avlu alanıyla misafirlerine leziz bir deneyim yaşayacakları ve de keyifli vakit geçirebilecekleri bir buluşma noktası sunan DasDas’ın biletleri www.dasdas.com.tr’desatışta! Maximum Kart sahipleri, yüzde 10 indirimli olarak biletlerini satın alabilirler. 
 
Bilet Satış ve Detaylı Bilgi: www.dasdas.com.trBİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER