Nasipse Adayız dünya prömiyerini Uluslararası Rotterdam Film Festivali’nde gerçekleştirecek!

Nasipse Adayız dünya prömiyerini Uluslararası Rotterdam Film Festivali’nde gerçekleştirecek!
Ercan Kesal’ın yazıp yönettiği, ilk uzun metraj filmi ‘Nasipse Adayız’, Avrupa’nın önemli festivallerinden Uluslararası Rotterdam Film Festivali’nde dünya prömiyerini gerçekleştirecek. Film 22 Ocak-2 Şubat 2020 tarihlerinde yapılacak, 49. Uluslararası Rotterdam Film Festivali’nde Voices Bölümüne davet edildi.
 
Ercan Kesal’ın aynı adlı romanından uyarlanan ‘Nasipse Adayız’, İstanbul’da bir belediyenin başkan aday adayı olan doktor Kemal Güner’in bir günde geçen trajikomik hikayesini konu alıyor. Başrollerinde Ercan Kesal, Selin Yeninci, İnanç Konukçu ve Muttalip Müjdeci’nin yer aldığı filmde Nazan Kesal ve Valeriu Andriuta da konuk oyuncu olarak karşımıza çıkıyor.
 
Yapımcılığını Ay Yapım, Poyraz Film, Thalia Production ve Living Pictures gerçekleştirdiği film Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve Sırbistan Film Fonu tarafından desteklendi. Filmin görüntü yönetmenliğini Barbu Balasoiu üstlenirken, Ali Aga kurgusunu, Oya Köseoğlu da sanat yönetmenliğini yaptı. Türkiye-Sırbistan ortak projesi ‘Nasipse Adayız’, Rotterdam’daki dünya galasının ardından 2020’nin ikinci yarısında Türkiye’de sinemaseverlerle buluşacak.
 
SİNOPSİS
İstanbul’da bir belediyenin başkan aday adayı olan doktor Kemal Güner’in bir günde geçen traji-komik hikayesi.
Başkan adayı olmak için çalışmalarına devam eden Kemal, Bir Numara’nın adaylığını anons edeceği geceye heyecanla hazırlanmaktadır. Eski eşi dahil Kemal’in etrafındaki herkes bu delice koşturmaya şahit olur. Bir Numara’nın gözüne girip aday olabilmek için her yolu deneyen Kemal, adaylığının açıklanacağı önemli gecede beklenmedik olaylarla karşılaşacaktır.
Bir adayın gözünden, siyasetin farklı yüzünü, yapılan pazarlıkları, politik stratejileri ve insanın karanlık yüzünü gerçekçi bir üslupla anlatan ‘Nasipse Adayız’, Ercan Kesal’ın yazıp yönettiği ilk uzun metraj filmi.
 
NASİPSE ADAYIZ
Yazan-Yöneten: Ercan Kesal
Oyuncular: Ercan Kesal (Dr. Kemal Güner), Selin Yeninci (Arzu), İnanç Konukçu (Naci), Muttalip Müjdeci (Radyocu Nuri), Serhat Midyat (Bir Numara), Vedat Erincin (Abit Güleryüz), Kemal Burak Alper (Harun), Zafer Diper (eski bakan), Aslıhan Kapanşahin (melek dövmeli kız), Hüseyin Taş (Osman Hoca), Mustafa Kırantepe (Hıdır), Tarhan Karagöz (Ertan)
Konuk Oyuncular: Nazan Kesal (Figen), Valeriu Andriuta (Radu Iliescu)
Görüntü Yönetmeni: Barbu Balasoiu
Kurgucu: Ali Aga
Sanat Yönetmeni: Oya Köseoğlu
Kostüm: Nehir İnce Arıcı
Yapımcılar: Kerem Çatay, Ercan Kesal
İdari Yapımcılar: Yamaç Okur, Suzan Güverte
Yapım Şirketleri: Ay Yapım, Poyraz Film, Thalia Production, Living Pictures
Türkiye-Sırbistan ortak yapımı / 2020 / TürkçeBİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER