Uzo Aduba, HBO Max'in Americanah dizisinin kadrosuna katıldı

Uzo Aduba, HBO Max'in Americanah dizisinin kadrosuna katıldı
Orange is the New Black dizisinin Emmy ödüllü oyuncusu Uzo Aduba, HBO Max'in yeni dizisi Americanah'ın kadrosuna katıldı. 

Chimamanda Ngozi Adichie'nin yazdığı aynı isimli romandan uyarlanacak diziyi The Walking Dead'de canlandırdığı Michonne karakteriyle bilinen Danai Gurira yazacak ve showrunner olarak görev alacak. Americanah'ın onay alan sezonu 10 bölüm sürecek.

Genç, güzel ve kendinden emin bir kadın olan Ifemelu (Lupita Nyong’o), Nijerya'da yaşamaktadır ve gençken sınıfındaki Obinze'ye (Zackary Momoh) aşık olur. Ancak askeri yönetimin hüküm sürdüğü ülkede yaşayan bu iki kişi batıya gitmek için ülkeden ayrılırlar. Ifemelu, A.B.D.'ye gider ve başarılı akademik kariyerine rağmen siyah olmanın ne anlama geldiğiyle yüzleşmek durumunda kalır. Sessiz ve düşünceli Obinze ise 11 Eylül sonası kendisine kapanan kapılar nedeniyle tehlikeli bir serüvene atılıp kaçak olarak Londra'ya gider.

Aduba, Nijerya'yı terk edip kendisi ve oğlunun daha iyi bir hayat yaşayabilmesi için A.B.D.'ye yerleşen bir doktoru canlandıracak. Uju, aynı zamanda Ifemelu'nun sevdiği ve güvendiği halası. Uzo Aduba, Cate Blanchett'in başrolünde yer aldığı FX dizisi Mrs. America'nın da kadrosunda yer alıyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER