Cate Blanchett'li Mrs. America dizisinin kadrosu açıklandı

Cate Blanchett'li Mrs. America dizisinin kadrosu açıklandı
İki Oscar ödüllü aktris Cate Blanchett'in başrolünde yer alacağı Mrs. America adında bir dizi geleceği Ekim 2018'de duyurulmuştu. FX kanalında yayınlanacak dizinin kadrosu açıklandı. Kadroya Uzo Aduba, Rose Byrne, Kayli Carter, Ari Graynor, Melanie Lynskey, James Marsden, Margo Martindale, Sarah Paulson, John Slattery, Jeanne Tripplehorn ve Tracey Ullman gibi isimler katıldı.

Limitli dizi türündeki projenin sezonu dokuz bölüm sürecek ve Eşit Haklar Tasarısı'nın onaylanması için başlatılan hareketin gerçek hikayesinden esinlenilecek. Blanchett ise muhafazakâr ve anti-feminist Phyllis Schlafly'yi canlandıracak. 1970'ler ve değişen politik zemin Gloria Steinem (Byrne), Betty Friedan (Ullman), Shirley Chisholm (Aduba), Bella Abzug (Martindale) ve Jill Ruckelshaus gibi dönemin önde gelen kadınların gözünden anlatılacak.

Marsden, Schlafly'nin güçlü iş birlikçilerinden muhafazakar kongre üyesi Phil Crane'i; Paulson ise Schlafly'nin çalışmalarına destek veren yakın arkadaşı Alice'i oynayacak. 

Slattery, Phyllis'in avukatlık yapan komünist karşıtı kocası Fred'i; Martindale aksine tasarıyı geçirmek için uğraşan feminist kongre üyesi Bella Abzug'i canlandıracak. Greynor, Steinem ile birlikte çalışan ve tasarıyı geçirmeye uğraşan Brenda Feigen-Fasteau'ya hayat verecek.

Carter'ın canlandıracağı kurgusal genç ev hanımı karakteri Pamela; Lynskey'in canlandıracağı Schlafly'nin yakın çevresinden olan Rosemary karakteri, Tripplehorn'ın canlandıracağı Fred'in bekar kız kardeşi Eleanor da Phyllis Schlafly'yi destekleyenlerden. Ullman'ın karakteri Betty Friedan ise kadın hareketinin anası olarak biliniyor.

Mrs. America'nın senaryosunu Emmy ödüllü senarist Dahvi Waller (Mad Men) yazdı ve showrunner olarak görev alacak. BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER