Oscar'ın En İyi Uluslararası Film kategorisinde değişikliğe gidildi

Oscar'ın En İyi Uluslararası Film kategorisinde değişikliğe gidildi
Oscar'ın En İyi Uluslararası Film kategorisinde değişikliğe gidildi. Bu yılın filmleri önceki senelere göre biraz daha farklı bir şekilde belirlenecek.

Daha önce ismi "Yabancı Dildeki En İyi Film" olan kategori için ön eleme sonunda artık dokuz değil 10 aday belirleniyor. Kurulun belirlediği kısa liste bundan böyle oy veren bütün Akademi üyelerine açık olacak. Böylece bu yıl adaylık başvurusu yapan 93 filmden son beşe kalan filmler üyelerin oylarıyla belirlenmiş olacak.

Kısa listeye kalan filmler Akademi üyelerinin faydalandığı screening platformundan ve Apple TV uygulamasından ulaşılabilir olacak. Oylama devam ederken Los Angeles, Londra ve New York'ta film gösterimleri de yapılacak. Gösterimler 3-5 Ocak 2020 tarihleri arasında düzenlenecek.


Geçtiğimiz yıllarda kısa listenin beş filme indirilmesi film yapımcıları ve oyuncuların dahil olduğu küçük ve seçilmiş bir grubun önderliğinde düzenlenen gösterimlerle yapılıyordu. 92. Akademi Ödülleri 9 Şubat 2020'de düzenlenecek ve alışılmış takvime göre iki hafta daha erken yapılacak.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER