HBO ve Sky ortaklık anlaşmalarını yenilediler

HBO ve Sky ortaklık anlaşmalarını yenilediler
Amerika'nın premium kablolu kanallarından HBO ve Avrupa'nın önde gelen ücretli kanallarından Sky, ilk kez 2015'te kurdukları ve 2017'de yeniledikleri ortaklık anlaşmasını bir kez daha yeniledi.

Sky'a HBO'nun içeriğine Avrupa için erişim imkanı veren anlaşmaya göre taraflar ortak prodüksiyon ilişkilerini de genişletiyorlar. Yeni anlaşmaya Warner Media'nın Mayıs 2020'de hizmete açacağı online yayın platformu HBO Max de dahil oldu. Ayrıca Sky, Warner Bros.'un filmlerinin ilk yayıncısı olmaya devam edecek.

Game of Thrones, Watchmen ve Succession gibi son dönemde ekrana gelen HBO projelerini de yayınlayan Sky, bu sayede yeni Game of Thrones projelerini de şimdiden garantilemiş oldu. Anlaşma aynı zamanda HBO Max'in yakın zamanda Sky'ın Avrupa'da hizmet verdiği bölgelerde hizmete açılmayacağı anlamına da geliyor. 2017'deki ortak prodüksiyon anlaşmasından beri Sky ve HBO ChernobylThe New PopeCatherine the GreatSally4Ever ve The Third Day gibi projeler için ortaklık kurdular. 2017'deki anlaşmanın 500 milyon dolar değerinde olduğu biliniyor, ancak 2019'daki anlaşmanın finansal detayları belirtilmedi.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER