Gülriz Sururi'den Pazar Gezmesi'ne özel açıklamalar!

Gülriz Sururi'den Pazar Gezmesi'ne özel açıklamalar!
Kanal D’nin, yapımcılığını D Productions’ın üstlendiği, sevilen sohbet programı “Nazlı Ilıcak’la Pazar Gezmesi” nin bu haftaki konuğu 86 yaşındaki duayen tiyatro sanatçısı Gülriz Sururi. Ünlü sanatçı hayatını, anılarını Nazlı Ilıcak’la Pazar Gezmesi’ne anlattı.

Annesini çok küçük yaşta kaybettiğini söyleyen Gülriz Sururi, acı ve yalnız bir çocukluk geçirdiğini belirtirken sözlerine şöyle devam etti: “Annemi safra kesesi enfeksiyonu nedeniyle çok küçük yaşta kaybettik. Çok değerli bir tiyatrocuydu, ilk primadonna’ydı. Annemin öldüğünü 6 yaşıma kadar benden sakladılar. Almanya’ya plak doldurmaya gitti dediler bana.

İlk evliliğini 19 yaşında yaptığını anlatan Gülriz Sururi; “O yıllarda 20 yaşında evlenmezsen evde kalmış oluyorsun. Acele bir evlilik oldu, 1,5 sene sürdü. 21 yaşımda da ilk aşkı eşimin arkadaşı Zeki ile yaşadım. Biz Zeki ile bir davetteyken, eşimin yanından el ele kaçtık. Bu da bana yakışırdı zaten” şeklinde konuştu. Daha sonra Zeki Bey’in ailesi bu aşka karşı gelince iki sevgilinin intihar etmeye kalktığını ama hayatlarını kendisinin kurtardığını sözlerine ekledi.

Geçen yaz, Bodrum’daki evinde çekilen bikinili fotoğraflarıyla çok konuşulan ünlü sanatçı, bikini çıktığından beri, bikini giymeye başladığını “Mayoyla denize girdiğimde sanki elbise ile girmiş gibi hissediyorum. Her sene bikinili bir fotoğrafımı zaten sosyal paylaşım siteme koyuyorum. O fotoğrafla da çok iftihar ettim. Bu yaşta bir kadın bikini giyiyorsa, ancak kutlanabilir diye düşünüyorum.” Dedi.Tiyatro sanatçısı Engin Cezzar ile iki kez evlenen Gülriz Sururi, 53 yıl süren ve hala devam eden ilişkisini şu sözlerle “Mesleğimize rağmen çok uzun süren bir birliktelik oldu. Engin’i kaybetmemek için ondan ayrılmıştım. Meslek nedeniyle Engin’in ayağına hep muz kabuğu koydular, düştü. Tek eşlilik için de aynı şey geçerliydi.” Şeklinde konuştu.

Gülriz Sururi, 5 yıl önce beyninin sol tarafında emboli olan ve bu hastalık sonucunda konuşamayan, yürüyemeyen Engin Cezzar ile kötü günleri nasıl geride bırakmaya çalıştıklarını şu sözlerle anlattı: “Sol taraf, beynin yeme-içme-konuşma bölgesi. Ama biz her şeyin üstesinden geldik. Yürüme sorunun da üstesinden geldik ama konuşma olmadı. Önce çok acı çektik ama biz böyle yaşamaya alıştık. Hayatın bir dram olarak yaşanmayacağına karar verdim. Ve her şeye gülerek, tatlı tarafından bakmaya karar verdim. Engin konuşulan her şeyi anlıyor ancak cevap verirken ağzından cümle olarak çıkamıyor. Engin’le sosyal hayata da başladık, bu ona çok moral verdi.”

86 yaşında olmasına rağmen kıskanılacak bir fiziğe sahip olan Gülriz Sururi, formunu her gün yaptığı egzersizlere, özellikle de bacak egzersizlerine borçlu olduğunu anlattı. Nazlı Ilıcak’la Pazar Gezmesi için bacak hareketleri yapan sanatçıya Nazlı Ilıcak da eşlik etti. Her zaman aynı saç tipiyle görünen ünlü sanatçı, tam başının üzerindeki şekle kukuriko adını vermiş.  Kanal D izleyicileri için saçını nasıl yaptığını da detaylı bir şekilde gösterdi. 5 yıl önce bir rahatsızlık geçiren ve konuşamayan Engin Cezzar, programın sonunda sohbete katıldı. Cezzar, Gülriz Sururi ve Nazlı Ilıcak’la beraber dans etti.

Nazlı Ilıcak'la Pazar Gezmesi 8 Mart günü (yarın) saat 12:30'da Kanal D'de! 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER