Türk yapımı animasyon Kukuli, 6 ülkede daha yayınlanacak!

Türk yapımı animasyon Kukuli, 6 ülkede daha yayınlanacak!
Türkiye’nin en büyük çocuk eğlence şirketi Fauna, dijitalde başlayarak dünyaya açılan çizgi filmi Kukuli’nin yeni ülkelerde gösterimi için MENA Bölgesi medya devlerinden MOBY Group ile el sıkıştı.
 
Türkiye'nin ilk markalaşmış online çizgi karakteri Kukuli, Fauna Entertainment’ın MOBY Group ile yaptığı anlaşma kapsamında Asya ve Afrika’da 6 ülkenin çocuklarıyla daha buluşacak. Kukuli, MOBY Group aracılığıyla Asya’da Afganistan, Tacikistan, Özbekistan, Pakistan ve İran’da, Afrika’da ise Etiyopya’da yayınlanarak, çocukların televizyon karşısında keyifli ve kaliteli zaman geçirmelerine katkıda bulunacak.

Toplam 13 Dile Çevrilecek
MOBY’nin yer vereceği ilk animasyon olma özelliğini de taşıyan Kukuli, Farsça, Kürtçe, Tacikçe, Somalice gibi resmi ve yerel olmak üzere bu bölgelerde konuşulan 13 dile çevrilecek. MOBY Group’a bağlı toplam dört televizyon kanalında yayınlanacak olan animasyon karakterin çok sevilen şarkıları da yine gruba bağlı iki radyo kanalında dinleyicilerine ulaşacak.

“Etiyopya ve Afganistan’ın MOBY Group yayın akışındaki ilk Türk animasyonuyuz ”

Hindistan, Çin, Slovakya, Çek Cumhuriyeti, Sırbistan, Polonya, Amerika ve İngiltere’nin ardından Kukuli’yi 5 ülkede daha yayınlayarak başarısını taçlandırdıklarını dile getiren Fauna Entertainment CEO’su Emre Aksoy, MOBY Group’la yaptıkları anlaşma ile bir ilke daha imza attıklarının da altını şu sözlerle çizdi: “Kukuli’nin Türkiye ve dünyada yakaladığı başarı, MOBY Group’la yollarımızı kesiştirdi ve MOBY’nin yayın yaptığı ülkelerin çocuklarını çizgi karakterimizle tanıştırma fırsatı yakaladık. Etiyopya ve Afganistan da MOBY grubu yayın akışında ilk defa bir çizgi filme yer veriyor; bu ilkin de bir Türk yapımı olan çizgi karakterimiz Kukuli'ye ait olması bizim için büyük gurur kaynağı. Kukuli ile bu bölgelerde yaşayan çocukların hayal güçlerini geliştirmesine, faydalı bilgiler edinmesine ve her şeyden önce eğlenmelerine katkıda bulunabiliyorsak, işte o zaman başardık deri kendimize.”

Youtube’ta 1 milyonun üzerindeki abone sayısıyla Türkiye’nin en beğenilen sayfaları arasında yer alan, Facebook’ta ise 2 milyonun üzerinde abonesiyle SocialBakers'a göre dünyanın en hızlı büyüyen ilk 5 sayfasından biri olan Kukuli, yapacağı global anlaşmalarla milyonlarca çocuğa ulaşmaya devam edecek.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER