Güvenç Kıraç’ın ''Güvene Dayalı Sergi'' si 5 Mart’ta açılıyor!

Güvenç Kıraç’ın ''Güvene Dayalı Sergi'' si 5 Mart’ta açılıyor!
Geçtiğimiz yıl kasım ayında “Yüz Buldum” la ilk kişisel sergisini açan Güven Kıraç, bu kez de dört önemli sanatçıyı bir araya getirerek ilk küratörlük deneyimini yaşıyor. Başarılı oyuncu Güven Kıraç, geçtiğimiz kasım ayında Corinne Art Gallery’de açılan ilk kişisel resim sergisi “Yüz Buldum” un ardından bu kez de “Güven’e Dayalı Sergi” ile  ilk küratörlük deneyimini yaşıyor.

Mustafa Horasan, Ferhat Özgür, Hakan Gürsoytrak ve Harun Antakyalı gibi başarılı sanatçıları bir araya getiren Güven Kıraç, bu isimlerin önderliğinde seçilen genç sanatçıların  da eserlerinin yer alacağı “Güven’e Dayalı Sergi”nin”  küratörlüğünü üstleniyor. Kendi eserinin de yer alacağı serginin açılışını gerçekleştirecek olan Kıraç, önemli sanatçıları bir araya getirmenin yanı sıra Burak Ata, Sabo, Derya Ülker, Hakan Selçuk Bacak, Selçuk Fergökçe, Erdal Duman, Serkan Demir ve Nezihe Ateş gibi genç sanatçılara da destek vermenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

İlk küratörlük deneyimi hakkında konuşan Güven Kıraç, “Plastik sanatlara büyük bir hayranlığım ve sevgim var. İlk kişisel sergimi yaptım, resim yapmaya devam ediyorum. Bu arada galerici oldum ve açılışını benim sergimle yapan Corinne  Art galerinin benden sonraki sergisini çok önemsediğim için çok önemli sanatçı dostlarımın desteğiyle ve bana güvenleriyle “ Güvene dayalı sergi” adı altında bir sergi düzenliyorum. Dört sanatçı arkadaşımdan sergiye çok güvendikleri sanatçı arkadaşlarını önermelerini rica ettim. Herkes birbirine destek olsun istedim . Ben onlara güvendim onlar bana ve biz hep birbirimize güvendik güvene dayalı bir sergi bu…” dedi.

Güven Kıraç’ın küratörlüğünde, Corinne Art Gallery’de düzenlenecek olan sergi 5 Mart’taki açılışının ardından 26 nisana kadar sanat severlerle buluşacak.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER