Oscar gecesi Twitter'a damgasını vurdu!

Oscar gecesi Twitter'a damgasını vurdu!
Tüm dünyada sinema tutkunlarının sabırsızlıkla beklediği Oscar Ödülleri sahiplerini buldu. Yıldızlar 87. Akademi Ödülleri için Hollywood’da boy gösterirken dünyanın geri kalanı da Twitter’da kutlamaya katıldı. Sohbetlere en fazla konu olan isim ise Lady Gaga oldu.

Sunucu Neil Patrick Harris’in ilginç ve cüretkar şovuyla renk kattığı gecede yer alan zafer konuşmaları ve kahkaha da Twitter’a taşındı. İşte dakika başı Tweet (Tweet Per Minute)’de ölçülen, sohbetlere en fazla yön veren önemli anlar:

1- Lady Gaga sahnede, ona Julie Andrews eşlik ediyor.

2- Alejandro Iñárritu “Birdman” için En İyi Film ödülünü alıyor.

3- Patty Arquette’nin En İyi Yardımcı Kadın Ödülü’nü aldığında yaptığı kabul konuşması.

Gece boyunca filmseverler gerçek zamanlı tepkilerini paylaşıp iletebilmek için Twitter’ı kullandı. Haklarında en fazla Tweet atılan performansçı ve adaylar şöyle:

1-
Lady Gaga

2- Patty Arquette

3- John Legend

Performanslar ve moda Oscar gecesi boyunca daima büyük ilgi toplasa da, günün sonunda konu yine filmlere dönüyor. İşte Twitter’da en fazla mention alan filmler:


1- Birdman

2- The Grand Budapest Hotel

3- Boyhood

Tören, heyecan, beklenti ve zaferle dolup taştıkça Twitter’da aynı duyguları yaşadık. Oscars’ın dünyada nasıl yaşandığına dair yerleştirilebilir bir sıcaklık haritası’nda Tweet’lerle artan heyecanın sıcaklığını hissedebilirsiniz.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER