BAFTA ve Oscar ödüllü Free Solo belgeseli National Geographic’te!

BAFTA ve Oscar ödüllü Free Solo belgeseli National Geographic’te!
Dünyanın en ünlü dağcılarından Alex Honnold’un Yosemite Ulusal Parkı’ndaki El Capitan kayasına hiçbir emniyet kemeri kullanmadan tırmanışını etkileyici bir anlatım ve görsellikle izleyicilerle buluşturan BAFTA ve Oscar ödüllü belgesel “Free Solo”, 7 Mart Perşembe akşamı saat 22.00’de National Geographic’te.

National Geographic’in hem BAFTA hem de Akademi Ödülleri’nde “En İyi Belgesel” ödülüne layık görülen nefes kesici yapımı “Free Solo”, National Geographic ekranlarında izleyicilerle buluşuyor. Dağcı Alex Honnold’un Yosemite Ulusal Parkı’ndaki 1 kilometre uzunluğundaki dünyanın en ünlü kayası olan El Capitan’a ipsiz tırmanışının hikayesini anlatan belgeselin yönetmen koltuğunda ödüllü National Geographic belgesel yapımcısı E. Chai Vasarhelyi ile dünyaca ünlü fotoğrafçı ve dağcı Jimmy Chin oturuyor. Alanında en usta isimlerden biri olsa da bu tırmanış ile ölüm ya da mükemmele ulaşmak arasında gidip gelen Alex’in hikayesi “Free Solo”da, büyüleyici bir görsellik etkileyici bir anlatımla birleşiyor.

Vücudunun sınırlarını zorlayan ve imkansızı başaran cesur bir dağcının National Geographic’e tarihindeki ilk Oscar ödülünü getiren sıra dışı hikayesi “Free Solo”, 7 Mart Perşembe akşamı saat 22.00’de National Geographic’te.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER