Bones dizisinin ekibi yapım şirketinden 179 milyon dolar tazminat kazandı

Bones dizisinin ekibi yapım şirketinden 179 milyon dolar tazminat kazandı
Bones dizisinin ekibi Amerikan televizyon sektöründe türüne az rastlanır bir zafer kazandı.

Başroller Emily Deschanel ve David Boreanaz, yürütücü yapımcı Barry Josephson ve dizinin uyarlandığı kitapların yazarı Kathy Reichs'in başını çektiği ekip dizinin yapım şirketi 21st Century Fox'a dava açmış, hatta davanın haberi 2015'te RaniniTV'de de kendisine yer bulmuştu

Kendi çıkarına uygun şekilde işlem yapma ve kar miktarının dağılımındaki adaletsizlik gerekçesiyle açılan davada nihayet karar çıktı. Şirket, mahkeme tarafından kar payında hak sahibi olanlara 179 milyon dolar tazminat ödemeye mahkum edildi.

Davacı taraf yaptığı açıklamada sonucu büyük bir zafer olarak değerlendirirken yapım şirketi cephesi ise temyize gideceklerini belirtti. FOX'un açıklamasına göre hakem heyetiyle belirlenen bedel yanlış hesaplanmış durumda ve ekiple yaptıkları anlaşmalara aykırı. Kanal bu sebeple miktarın 128 milyon doları için itiraz başvurusunda bulunacak. 50,240,048 $'lık kısımla ilgiliyse herhangi bir itirazları olmayacak.

Yapım şirketini satın almak üzere olan Disney yaptığı açıklamada sorunun çözüleceğine inandıklarını, yöneticilere güvendiklerini ve inandıklarını belirttiler. Polisiye drama türündeki Bones dizisi 2017'de 12. sezonuyla ekrana veda etti.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER