Türk Dizi Tarihi'nde bir ilk daha gerçekleşiyor

Türk Dizi Tarihi'nde bir ilk daha gerçekleşiyor
Show Tv'de yayınlanan Pınar Deren Bulut senaryosu Suskunlar, NBC tarafından Amerikan seyircisine uyarlanıyor. Game of Silence adıyla 13 bölüm olarak yayına girmesi planlanan dizi için NBC pilot onayı verdi. Dizi için Carol Mendelsohn ve David Hudgins bir yazar grubu oluşturmaya başlamışlar bile. Pilot bölümü Niels Arden Opley yönetecek. NBC'nin uyarlayacağı dizinin yapımcıları arasında David Hudgins, Carol Mendelsohn, Julie Weitz, Tariq Jalil ve Timur Savcı da var. Ve Deadline'ın duyurduğu habere göre Ecevit karakterini Revolutions dizisinden tanıdığımız Avustralyalı oyuncu David Lyons canlandıracak.

Suskunlar, TİMS Prodüksiyon tarafından 2012 yılında Show Tv için iki sezon, 28 bölüm olarak üretilmişti. Suskunlar'ın ilk bölümü Umur Turagay yönetti. Dizide Kuyudibi Mahallesi'nde kardeş gibi büyüye Ecevit (Murat Yıldırım), Bilal (Sarp Akkaya), İbrahim (Güven Murat Akpınar) ve Zeki'nin (Tugay Mercan) çocukken yaptıkları masum bir hata sonucunda hapse girmelerini ve orada darp edilmelerinin, tecavüze uğramalarının ardından hayatlarının alt üst oluşunu konu ediyor.

Şimdi iş çekilen pilot bölümün yayın onayı almasına kaldı. Umarız Suskunlar bu aşamayı da geçer ve uluslararası arenada yayına çıkar. Herkese bol şans!

Haberi Kerem Deren Twitter hesabından şöyle duyurdu:


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER