Jean Smart, HBO için uyarlanan Watchmen'in dizi versiyonunun kadrosuna dahil oldu

Jean Smart, HBO için uyarlanan Watchmen'in dizi versiyonunun kadrosuna dahil oldu
HBO için uyarlanan Watchmen'in dizi versiyonunun kadrosuna Jean Smart da dahil oldu. Legion dizisiyle de ekranda olan aktris, ana kadro oyuncularından birisi olarak yer alacak.

İlk sayısı 1986'da çıkan DC Comics çizgi romanının uyarlamasını TV'ye uyarlayan kişi Lost dizisiyle bilinen, kanala The Leftovers'ı da hazırlayan Damon Lindelof. Kadroda Regina King, Jeremy Irons, James Wolk, Don Johnson, Tim Blake Nelson, Louis Gossett Jr., Adelaide Clemens ve Andrew Howard gibi isimler de yer alıyor.

2009 yılında Zack Snyder’ın yönetmenliğinde sinema için uyarlanan Watchmen'in hikayesi alternatif bir evrende geçiyor. Süper kahramanların varlığının tarihi değiştirdiği bir dönemde, bu grup kendilerinden birisinin ölümünü araştırırken aynı zamanda ölümcül bir komplonun da içinde olduğunu fark ediyorlar. Ancak Lindelof çizgi romandaki hikayeyi birebir anlatmayacağını, kendi vizyonunu katarak aynı dünyada yeni karakterlerle yeni bir hikaye anlatacağını açıklamıştı. 

Kadroya katılan Emmy ödüllü Smart, bir cinayeti araştıran FBI ajanını oynayacak. HBO, Watchmen uyarlamasını 2019'da ekrana getirecek.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER