HBO'nun Watchmen uyarlamasının kadrosu toplanmaya başladı

HBO'nun Watchmen uyarlamasının kadrosu toplanmaya başladı
Geçtiğimiz eylül ayında HBO'nun Watchmen'in dizi uyarlaması için çalışmalara resmen başladığı haberini duyurmuştuk. Projenin kadrosu toplanmaya başladı.

İlk sayısı 1986'da çıkan DC Comics çizgi romanının uyarlamasını TV'ye uyarlayan kişi Lost dizisiyle bilinen, kanala The Leftovers'ı da hazırlayan Damon Lindelof. Regina King, Don Johnson, Tim Blake Nelson, Louis Gossett Jr., Adelaide Clemens ve Andrew Howard ise kadroya katıldığı açıklanan ilk isimler oldu.

2009 yılında Zack Snyder’ın yönetmenliğinde sinema için uyarlanan Watchmen'in hikayesi alternatif bir evrende geçiyor. Süper kahramanların varlığının tarihi değiştirdiği bir dönemde, bu grup kendilerinden birisinin ölümünü araştırırken aynı zamanda ölümcül bir komplonun da içinde olduğunu fark ediyorlar.

Ancak Lindelof kısa bir süre önce çizgi romandaki hikayeyi birebir anlatmayacağını, kendi vizyonunu katarak aynı dünyada yeni karakterlerle yeni bir hikaye anlatacağını açıkladı. Hikaye günümüz zamanında geçecek. Diziye katılan oyuncuların karakterleri hakkında henüz bilgi verilmedi.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER