HBO'nun Watchmen uyarlamasının kadrosuna Jeremy Irons da dahil oldu

HBO'nun Watchmen uyarlamasının kadrosuna Jeremy Irons da dahil oldu
Geçtiğimiz eylül ayında duyurusu yapılan HBO'nun Watchmen uyarlamasının hazırlıkları devam ediyor. Diziye son olarak Oscar ödüllü ünlü oyuncu Jeremy Irons da dahil oldu.

İlk sayısı 1986'da çıkan DC Comics çizgi romanının uyarlamasını TV'ye uyarlayan kişi Lost dizisiyle bilinen, kanala The Leftovers'ı da hazırlayan Damon Lindelof. Kadroda Regina King, Don Johnson, Tim Blake Nelson, Louis Gossett Jr., Adelaide Clemens ve Andrew Howard gibi isimler de yer alıyor.

2009 yılında Zack Snyder’ın yönetmenliğinde sinema için uyarlanan Watchmen'in hikayesi alternatif bir evrende geçiyor. Süper kahramanların varlığının tarihi değiştirdiği bir dönemde, bu grup kendilerinden birisinin ölümünü araştırırken aynı zamanda ölümcül bir komplonun da içinde olduğunu fark ediyorlar.

Ancak Lindelof kısa bir süre önce çizgi romandaki hikayeyi birebir anlatmayacağını, kendi vizyonunu katarak aynı dünyada yeni karakterlerle yeni bir hikaye anlatacağını açıklamıştı. Hikaye günümüz zamanında geçecek ve Irons, Deadline'ın haberine göre bir İngiliz malikanesinde yaşayan otoriter lordu canlandıracak.

Altın Küre, SAG, Emmy ve Tony ödüllerine de sahip olan Jeremy Irons, son olarak üç sezon süren The Borgias dizisinde yer almıştı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER