James Wolk, HBO'ya uyarlanan Watchmen'in dizi uyarlamasının kadrosunda

James Wolk, HBO'ya uyarlanan Watchmen'in dizi uyarlamasının kadrosunda
HBO için uyarlanan Watchmen'in dizi versiyonunun kadrosuna James Wolk da dahil oldu.

İlk sayısı 1986'da çıkan DC Comics çizgi romanının uyarlamasını TV'ye uyarlayan kişi Lost dizisiyle bilinen, kanala The Leftovers'ı da hazırlayan Damon Lindelof. Kadroda Regina King, Jeremiy Irons, Don Johnson, Tim Blake Nelson, Louis Gossett Jr., Adelaide Clemens ve Andrew Howard gibi isimler de yer alıyor.

2009 yılında Zack Snyder’ın yönetmenliğinde sinema için uyarlanan Watchmen'in hikayesi alternatif bir evrende geçiyor. Süper kahramanların varlığının tarihi değiştirdiği bir dönemde, bu grup kendilerinden birisinin ölümünü araştırırken aynı zamanda ölümcül bir komplonun da içinde olduğunu fark ediyorlar. Ancak Lindelof çizgi romandaki hikayeyi birebir anlatmayacağını, kendi vizyonunu katarak aynı dünyada yeni karakterlerle yeni bir hikaye anlatacağını açıklamıştı. 

Kadroya katılan Wolk, dizide Oklahama'dan genç bir senatörü canlandıracak ve birden fazla bölümde yer alacak. Şu sıralar Tell Me A Story dizisinde de yer alan aktörün TV kariyerinde Zoo, Mad Men, The Crazy Ones ve Political Animals gibi yapımlar da yer alıyor. HBO, Watchmen uyarlamasını 2019'da ekrana getirmeyi planlıyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER