Halit Ergenç bu kez sesiyle kalbimize taht kurdu

Halit Ergenç bu kez sesiyle kalbimize taht kurdu
Oyuncu Halit Ergenç, Sinema Senfoni Orkestrası eşliğinde sevdiği şarkıları İş Sanat sahnesinde seslendirdi

İş Sanat, geçtiğimiz akşam sezonun büyük merakla beklenen konserlerinden birine ev sahipliği yaptı. Sinema ve televizyon projelerindeki başarısını sahnede de kanıtlayan Halit Ergenç, Türkiye’de bir ilk olan Sinema Senfoni Orkestrası eşliğinde unutulmaz bir performansa imza attı. Bülent Ortaçgil’in “Beni Kategorize Etme” şarkısıyla sahneye çıkan Ergenç, Sessiz Gemi, Kadınım, Resimdeki Gözyaşları gibi hafızalarımızdan silinmeyen şarkıları salonu dolduran coşkulu izleyiciyle birlikte seslendirdi.

Dakikalarca ayakta alkışlandı

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Operet ve Müzikal Tiyatro Oyunculuğu bölümleri mezunu olan Ergenç, çok uzun bir aranın ardından sahnede ilk kez şarkı söylemekten dolayı duyduğu sevinç ve heyecanı İş Sanat’a akın eden hayranları ile paylaştı.

Sanat dünyasından ünlü isimlerin ve basının yoğun ilgi gösterdiği konserde şef Serdar Yalçın’ın yönetiminde adeta bir müzik ziyafeti sunan Sinema Senfoni Orkestrası ise Hababam Sınıfı, Selvi Boylum Al Yazmalım gibi Türk sinemasının klasikleşmiş filmlerinin müzikleri ile izleyicileri geçmiş yıllara götürerek nostalji yaşatırken; Görevimiz Tehlike ve James Bond gibi aksiyon filmlerinin müzikleriyle de konserin dinamizmini artırdı.

Şef Serdar Yalçın yönetiminde adeta müzik ziyafeti sundular

Amerikalı usta kadın caz vokali Nina Simone’un Feeling Good, Frank Sinatra’nın My Way gibi efsane şarkılarına repertuvarında yer veren Halit Ergenç seyirciler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı. Yoğun alkış üzerine tekrar sahneye davet edilen Ergenç, konserin bisini “Haydi İçelim” ve “Ağlamak Güzeldir” şarkıları ile yaparak bir kez daha seyircilere keyifli dakikalar yaşattı.


Resimdeki Gözyaşları

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER