Bir çanta düşün içinde her şey var, Oscar hariç!

Bir çanta düşün içinde her şey var, Oscar hariç!
Oscar’ın teselli ödülleri de fena sayılmaz. Bir çanta düşünün ki içinde Oscar'dan başka her şey var.
Güzellikte ameliyata gerek bırakmayan tedavi ürünleri, yaşlanmayı geciktiren kremler, kilo karşıtı haplar… Bir Hollywood yıldızının beyazperdede, Kırmızı Halı'da, pembe düşlerde “awwwwsome” görünmesine hizmet eden tüm bu ürünler reklamlarını Oscar’da yapıyor. En pahallı hediyelerini yıldızlara "Teselli Oscar’ı olarak veriyor.

Temsili bir çantayla sunulan Teselli Ödülü (Goody Bag) içerdiği hediyelerle zaman zaman alay konusu da olabiliyor. (Bazı armağanlar ülkemizdeki yıldızlara verilse, “Ay ben yaşlı mıyım, bunu bana layık gördünüz” atarlarını duymak yüksek ihtimalli olurdu.) Evet, hatta geçen yılın çantasına 16.000 dolarık robotik saç ekme sistemi de mevcuttu.

Ünlülerin ellerini ceplerine götürtmeyen markalar bu teselli ödülüne sponsor olmak için adeta birbiriyle yarışıyor. Oscar alamayacağına inanılan yıldızlar için eleştirmenler yıllardır bu çantayı kullanarak takılıyor: “O sevişme sahnesi Oscar değil, Teselli Ödül alır” gibi.. (Şakayı yapan ödülün hangi “shop”tan, ne olduğunu belirtiyor da, neyse. Zaten teselli çantasının içinde gerçekten de var.)

İşte o çanta! (temsili değil.) 

Gelelim bu yılın çantasına: toplamda 80.000 dolar değerinde hediye içeriyor. (2005’te 150.000 dolarlık bir çanta sunulmuştu.) Bu yıl çantaya girmeye 59 marka başardı. Kıyasıya bir yarışla Akademi, başvurular arasından bu 59 markayı seçti desek daha doğru olur. Çantaya dahil olan hediyelerin en pahallıları arasında mücevherden, sanat eserlerine, en kaliteli şaraplardan lüks seyahat servislerine kadar yığınla yıldız tozu attırılabilecek objeler, hizmetler var. 

Ama bu yıl çantanın daha çok sağlık farkındalığı yaratan ürünlere odaklandığı söylenebilir. Fitness ve spor malzemeleri, her yere götürülebilen boyun yastıkları, eve özel spa sistemleri, Akdeniz tuzları gibi örneğin. Tabii yine bozulmayan gelenek devam ediyor:Yaşlandırmayı geciktiren kremler, yenileyici kozmetik ürünleri hatta sivilce karşıtı jeller! Çantada yok yok, bir eksiği 30 santim boyundaki o Oscar heykelciği! Teselli Çantası, tören sonrasında kapısı çalınacak 20 mutsuz adayı teselli edecek mi dersiniz?BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER