Reyting Analizi: Çanlar 4N1K İlk Aşk için çalıyor!

Reyting Analizi: Çanlar 4N1K İlk Aşk için çalıyor!
Uzun bayram tatilinin bir adım öncesinde, Ağustos ayının da ortasındayız.. Bayram sonrası yazlıkçılar da yavaş yavaş tatil yerlerinden ayrılıp evlerine dönmeye başlayacaklar. Okulların açılmasıyla birlikte televizyonun yeni sezonu da başlayacak. Yaz aylarında yayına çıkıp, sezon işleri ortalıkta yokken güçlenip, kemik bir seyirci kitlesi kapmaya çalışanlar için son birkaç haftaya girdik.. Dramalar hikayelerini güçlendirmeli, adeta sezon finaline yürüyormuş gibi sağlam bölümlerle seyirciyi tercih yapmaya zorlamalılar. Yoksa ekran hayatımızda sembolik birer yaz hevesi olarak kalacak ve arşivin tozlu raflarını boylayacaklar...

Popüler hikaye paylaşım platformu Wattpad üzerinden ünlenerek yazdığı kitaplar best seller olan, ödüller alan genç yazar Büşra Yılmaz’ın fenomen olan “4N1K” adlı romanından önce sinemaya sonra da 4N1K İlk Aşk adıyla televizyona uyarlanan dizi; dün akşam yayınlanan 7'nci bölümüyle Total ve AB'de liste başı olurken, 20+ABC1 kategorisinde 2.55 reyting ve 9.37 share alarak üçüncü oldu. Kanal, 20+ABC1 kategorisinde ise Fox  undefined">Ana Haber ile lider oldu. 

Sadece bir dizi değil aynı zamanda gençlere ait bir platform ve yayın kuşağı olma planlarıyla yayına başlayan4N1K İlk Aşk ilk bölümünden beri 3-4 bandında reyting alıyor ve bu oranlarla devam ederse sezonda yayında kalması oldukça zor görünüyor. Projenin Prime Time dizileri kadar maliyetli olmaması elbette önemli bir avantaj ancak kanal, sezonda cuma akşamını ortalama 2-3 bandında reyting alan bir diziye emanet edemez. 

4N1K İlk Aşk, sezon açıldığında Star TV'de İstanbullu Gelin, Kanal D'de Arka Sokaklar, TRT1'de Payitaht Abdülhamid ve atv'de yayınlanan  Aşk ve Mavi gibi devam dizileriyle yarışacak. TİMS& B Yapım'ın hazırladığı Nurgül Yeşilçay ve Timuçin Esen'in rol aldığı Gülperi de muhtemelen cuma akşamı yayına çıkacak. 4N1K İlk Aşk bu dizilerle rekabet etmek istiyorsa acilen hikayesini güçlendirmeli. Şansı bol olsun.. 

Show Tv cumayı prime time'da -sezonda da sık sık yaptığı gibi- Güldür Güldür Show'un kolaj bölümleriyle geçirirken, Star Tv önce Geniş Aile Her Türlü ardından da Ali Kundilli'nin bilmem kaçıncı tekrarlarını yayına sürdü. Kanal 20+ABC1'de 6'ncı ve 7'nci oldu. Dün gece rakipleri gibi film yayınlamayı tercih eden atv ise Savaş Gemisi filmiyle Total'de 3, AB'de 4, 20+ABC1 kategorisinde ise ikinci oldu. TRT1 ise listelerde ilk 10'a giremedi. 

Kanal D, cuma akşamında Çarkıfelek ile saf tutmaya devam ediyor. Format dün akşam Total'de 10.58, AB'de 11.28 share getirdi ve kanalı ikinci yaptı. Hafta içi her gün, sabah kuşağında yayınlanan 4 Kadın Zamanı ise dün Total'de 69'uncu, AB'de 43'üncü ve 20+ABC1 kategorisinde ise 5.07 share alarak 64'üncü oldu. 

Herkese iyi bayramlar!BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER