HBO, The Time Traveler's Wife'ı dizi olarak uyarlayacak

HBO, The Time Traveler's Wife'ı dizi olarak uyarlayacak
Audrey Niffenegger'in 2003'te piyasaya çıkan The Time Traveler's Wife isimli romanı bir kez daha ekrana geliyor. HBO kanalı romandan uyarlama diziye resmi onay verdiğini duyurdu.

Henry DeTamble'ın zamanda yolculuk yapmasına sebep olan genetik bozukluğa sahip bir kütüphanecidir. Ressamlık yapan Clare Abshire, ona aşık olsa da Henry'nin durumu ikisinin arasındaki tutkuyu ve romantizmi imkansız hale sokmaktadır. Ülkemizde Zaman Yolcusunun Karısı ismiyle yayınlanan roman, daha önce sinemaya da uyarlanmış ve Robert Schwentke'nin yönettiği 2009 yapımı filmin başrollerinde Eric Bana ve Rachel McAdams yer almıştı. 

Yeni diziyi Doctor Who ve Sherlock dizileriyle bilinen Steven Moffat hazırlayacak. Moffat, haberin duyurulmasının ardından "Okuduğumda kitabı çok beğenmiştim. Hatta Doctor Who'nun 'The Girl in the Fireplace' isimli bölümünü kitaba ithafen yazdım. Audrey'in sonraki kitabında da Doctor Who'nun bütün bölümlerini izleyen bir karakter vardı ve sayemde olduğunuun farkına vardım. Bunca yıl sonra bir rüya gerçeğe dönüşüyor." yorumunda bulundu.

Warner Bros. Television ve Hartswood Films'in yapımcılığını üstlendiği projenin ekibinde yürütücü yapımcı olarak Sue Vertue ve Brian Minchin de yer alıyor. Şu an için bölüm sayısı ve yayın tarihi belli değil. Ayrıca cast çalışmaları da henüz başlamadı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER