Oprah Winfrey Apple ile içerik anlaşması imzaladı

Oprah Winfrey Apple ile içerik anlaşması imzaladı
Netflix, Amazon ve Hulu gibi online platformlarla rekabet etmeye hazırlanan Apple'dan yeni bir hamle geldi. Şirket, bünyesine Oprah Winfrey'i de katarak kendisiyle bir içerik anlaşması imzaladı.

Birden fazla yılı kapsayan anlaşma kapsamında Winfrey film, TV, uygulama, kitap ve diğer türdeki orijinal içerikleri Apple'ın platformu için hazırlayacak. Ancak anlaşma 'exclusive' değil. Yani geçtiğimiz yıl anlaşmasını 2025'e kadar uzatan  Winfrey, CEO'su olduğu OWN kanalını yönetmeye devam edecek. Ayrıca kendisine ait bir podcast serisi olduğu için anlaşma podcastleri kapsamıyor.

Oprah'ın anlaşması Netflix'in Ryan Murphy ve Shonda Rhimes ile yaptığı anlaşmalardan farklı. Winfrey'in yapım şirketi Harpo Productions, yapımcılığını üstlendiği içeriklerde daha fazla pay sahibi olacak. Netflix'in anlaşmalarında ise online platform içeriklerde daha fazla pay sahibi.

Apple'ın şimdiye kadar onay verdiği diziler arasında Jennifer Aniston'ın ve Reese Witherspoon'un dizisi, Isaac Asimov’un Foundation üçlemesiAmazing StoriesAre You Sleeping, Ronald D. Moore dizisi, Kristen Wiig dizisiSeeDickinsonLittle Voice yer alıyor. BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER