Isaac Asimov’un Foundation üçlemesi Apple için dizi oluyor

Isaac Asimov’un Foundation üçlemesi Apple için dizi oluyor
Apple, orijinal içeriklere olan yatırımlarına devam ediyor. Şirket, bilim kurgu yazarı Isaac Asimov‘un Foundation (Vakıf) üçlemesini dizi uyarlamasını ekrana getirecek.

1942-1950 yılları arasında Astounding Magazine’de sekiz kısa hikaye olarak yayınlanan seri, takip eden yıllarda üç kitap halinde yayımlandı. 1982 yılında Asimov olayları kronolojik olarak devam ettirerek iki kitap daha yazdı ve onlara iki öncül kitap da eşlik etti. Asimov'un hikayeleri Edward Gibbon‘ın 1776’da yayınlanan Roma İmparatorluğu’nun Gerileyiş ve Çöküş Tarihi kitabındaki fikirlerine dayanıyor.

Dizide Skydance şirketi yapımcı, David S. Goyer ve Josh Friedman yürütücü yapımcı olarak yer alacak.

İnsanlar, galaksinin her tarafına dağılmış gezegenlerde Galaktik İmparatorluğun kuralları altında yaşamaktadırlar. Binlerce yıldır gezegenler bu ;medeniyetle yönetilmektedir. Hari Seldon, geleceği okuma-görme yeteneklerine sahiptir ve yakın bir zamanda imparatorluğun çökeceğini öngörür. Galaktik savaş kaçınılmazdır ve Karanlık Çağ gelecektir. Seldon, gerekli düzenlemeler yapılırsa çağın 1000 yıllık bir süreye indirilebileceğini hesaplar ve iki vakıf kurar.

Biri galaksinin bir ucunda kurulmuş, yetenekli sanatkar ve mühendisler tarafından imparatorluğun sahip olduğu bilgiyi korumakla ve geliştirmekle yükümlüdür; diğerinin ise amacı ve yeri bilinmemektedir. Birinci vakfın üyeleri Seldon’ın tahmilerinin de ötesinde bir rolleri olduğunu fark ederler.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER