İki Film Birden Kuşağı: ‘Güzel Kuşlar’ | ‘Görkemli Hayatım’

İki Film Birden Kuşağı: ‘Güzel Kuşlar’ | ‘Görkemli Hayatım’
CNBC-e iki film birden kuşağında bu hafta;

En son The Newsroom’da izlediğimiz oyuncu Paul Schneider, Güzel Kuşlar (Pretty Bird) ile ilk yönetmenlik denemesini gerçekleşiriyor.

Oyuncu kimliğiyle tanıdığımız Paul Schneider’ı son olarak The Newsroom’da da izlemiştik. Pretty Bird, Schneider’ın ilk ve tek yönetmenlik denemesi. Filmde, parlak bir fikri ticari bir yatırıma dönüştürmeye çalışan bir arkadaş grubunun başına gelenler, komik bir dille anlatılıyor. Paul Giamatti, aynı zamanda yapımcılık koltuğuna da oturuyor.

Yayın tarihi: 31 Ocak Cumartesi saat: 22:00Harvey Pekar’ın çizgi romanları ve hayatı üzerine kurulu Görkemli Hayatım (American Splendor), Pekar hayranlarının kült filmi olmakla kalmamış, Sundance Jüri Büyük Ödülü’nü de almıştır.

Harvey Pekar, parıltısı ve yaratıcılık yanı olmayan bir işte onlarca yıl çalışmış, işyerinde “dünya çapında inek” Tony Radloff gibi kendi dertlerini paylaşan arkadaşlar edinmiş, varoluşsal bir acı çeken biridir. American Splendor’ın en ilgi çekici yanlarından biri de Pekar’ın hayatını dramatize eden çizgi romanların uyarlamalarından oluşmasıdır. Yani Batman, Robin, Superman ve Green Lantern filmde karşımıza çıkıyor. American Splendor’ın sonunda ise bir emeklilik partisi var. Cleveland’daki bir hastanede dosyalama memuru olarak meslek hayatını tamamlayan Harvey Pekar partinin yıldızı.

Yayın tarihi: 31 Ocak Cumartesi saat: 24:00
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER