Hulu'nun vazgeçtiği Locke and Key'i Netflix aldı

Hulu'nun vazgeçtiği Locke and Key'i Netflix aldı
IDW'nin sevilen çizgi roman serisi Locke and Key, ekran yolculuğuna bu kez başlayabilecek gibi duruyor.

Birkaç yıl önce FOX kanalı tarafından pilot bölüm onayı alsa da dizi onayı alamayan çizgi roman serisinin dizi uyarlaması, bir süre önce de online yayın platformu Hulu'nun gündemine girmişti. Ancak Hulu, Carlton Cuse'un showrunner olarak görev aldığı uyarlamadan memnun kalmayınca dizi onayı vermemiş, böylece ikinci kez rafa kalkmıştı.

Ancak kısa bir süre önce güzel haber Netflix'ten geldi ve uyarlamaya dizi onayı verdiğini duyurdu. Carlton Cuse ve çizgi roman serisinin yazarı Joe Hill, projede yer almaya devam ederek bu sefer uyarlamayı Netflix için hazırlayacaklar. Ancak Hulu projesinde yer alan yönetmen ve kadro tamamıyla değişecek.

Hulu için pilot bölümü çeken Andy Muschietti şu sıralar It 2 filminin çekimleriyle meşgul ve yapımcı pozisyonuyla dizide ismi geçecek.

Bir korku/fantezi hikayesi olan Locke and Key, babalarının öldürülmesinin ardından anneleriyle büyüklerinin Maine'deki evine taşınan üç kardeşin hakkında. Eve taşınmanın ardından kardeşler sihirli anahtarlar buluyorlar ve bunlar onlara bazı güçler sağlıyor. Ancak şeytani bir güç de bu anahtarların peşinde, dolayısıyla onları avlamaya koyuluyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER