Akademie Für Alte Musik Berlin & Jean Guihen Queyras İş Sanat Sahnesinde!

Akademie Für Alte Musik Berlin & Jean Guihen Queyras İş Sanat Sahnesinde!
Çellist J. Guihen Queyras ve Akamus ile müzikal çeşitliliğin doruğuna ulaşacaksınız. Ünlü dönem müziği topluluğu Akademie für Alte Musik Berlin ve Fransız çellist Jean Guihen Queyras İş Sanat sahnesinde Vivaldi ve Caldara’dan eserler seslendirecek.

Almanya’nın dünyaca ünlü dönem müziği topluluğu Akademie für Alte Musik Berlin beş yıllık bir aranın ardından ikinci kez İş Sanat’ta klasik müzik sevenlerle buluşuyor. Kurulduğu 1982 yılından bu yana Avrupa’nın en prestijli müzik merkezlerinin yanı sıra Asya, Kuzey ve Güney Amerika’ya da turneler düzenleyen topluluk, bu kez Fransız çellist Jean Guihen Queyras ile aynı sahneyi paylaşacak. Barok dönemden çağdaş eserlere uzanan engin repertuvarıyla günümüzün en rağbet gören müzisyenleri arasında yer alan Queyras, Hollanda Kraliyet Orkestrası başta olmak üzere birbirinden seçkin topluluklarla sahne alıyor.

2011 yılında yine Akamus ile kaydettiği Vivaldi çello konçertoları, Johann Sebastian Bach, Debussy ve Benjamin Britten kayıtlarıyla eleştirmenlerden ve müzikseverlerden tam not alan sanatçı, Grammy, Diapason d'Or, Cannes Classical, Gramophone, Edison, Alman Kayıt Eleştirmenleri Ödülü, 2010 MIDEM Classical ve Choc de l’Année gibi çok sayıda ödül ile başarısını tescilledi. Başarılı bir çellist olarak kıskanılacak bir şöhretin keyfini süren Queyras, profesörlük yaptığı Almanya’daki Freiburg Müzik Akademisi’nde ise deneyimlerini genç müzisyenlerle paylaşmaya devam ediyor.

Akamus ile çoğu uluslararası ödüllü 60’tan fazla kayıt yapan Georg Kallweit’in konzertmeister’liğinde, Queyras’ın solistliğinde Vivaldi ve Caldara’dan eserlerin seslendirileceği bu müzik ziyafeti için 10 Şubat 2015 Salı akşamı İş Sanat’ta yerlerinizi ayırtın.

Biletler ve ayrıntılı bilgi için: BİLETİX
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER