Carrie-Anne Moss, Nordik dizi Wisting'in başrolünü üstlendi

Carrie-Anne Moss, Nordik dizi Wisting'in başrolünü üstlendi

Matrix ve Jessica Jones gibi yapımlarla tanınan Kanadalı aktris Carrie-Anne Moss, Nordik dizi Wisting'in başrolüne geldi. Norveç'te TV3 kanalının, İsveç'te de online platform Viaplay'in yayınlayacağı dizinin sezonu 10 bölüm sürecek. Moss'a projede Richie Campbell ve Sven Nordin eşlik edecek.

Moss, kaçak durumdaki bir Amerikalı seri katili yakalamak için Norveç'e seyahat eden bir FBI ajanını oynayacak. Norveçli aktör Nordin ise diziye ismini veren cinayet dedektifi Wisting'i oynayacak ve o da ülkedeki seri katilin peşine düşecek. İki karakterin araştırmaları Wisting'in araştırmacı gazeteci kızı Line'ın yolunun katille kesişmesiyle karışacak.

Dizi, Jorn Lier Horst'un yazdığı roman serisine dayanıyor ve ilk sezonu The Hunting Dogs ile The Caveman romanlarından uyarlama olacak. İngiliz aktör Campbell da dizide bir FBI ajanını oynayacak. Çekimler şimdiden Norveç'te başladı ve ülkenin en büyük dizi prodüksiyonu olması beklenen Wisting'in yapımcılığını Cinenord Drama ile Danimarka'dan Good Company Films üstlendi. Dizinin yaratıcılığı ise Katarina Launin ile Trygve Allister Diesen'e ait.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER