BBC Studios, Terry Pratchett’in Discworld serisini dizi olarak uyarlıyor

BBC Studios, Terry Pratchett’in Discworld serisini dizi olarak uyarlıyor
Terry Pratchett'in 1983-2015 arası yazdığı ve 41 romana, birçok yan hikayeye kadar genişleyen Discworld serisi de dizi olma yolunda. BBC Studios, sezonu altı bölüm sürecek proje için hazırlıklara başladı.

İsmi geçici olarak The Watch olarak konan diziyi Strike Back, The Musketeers ve Das Boot gibi dizilerde çalışan Simon Allen yazacak. Birden fazla sezon sürmesi planlanan diziye yayıncı bulmak için görüşmeler devam ediyor. Pratchett tarafından kurulan ve kızı tarafından yönetilen Narrativia şirketinin de yapımcı olduğu yeni uyarlama için uluslararası bir ortak da aranıyor.

Diskdünya (Discworld) serisi, Büyük A'tuin isimli dev kaplumbağanın sırtındaki dört filin (Berilla, Tubul, Büyük Tphon ve Jerakeen) üzerinde dengede duran yassı bir disk olan kurgusal Diskdünya'da geçen mizah/fantastik kurgu kitap serisidir. Kitaplar sıklıkla J. R. R. Tolkien, Robert E. Howard, H. P. Lovecraft, Charles Dickens ve William Shakespeare'den; mitoloji, folklor ve peri masallarından; güncel kültürel, politik ve bilimsel olaylardan esinlenir ya da parodilerini yapar. Seri, 37 dilde 80 milyon kopya satmıştır.

Terry Pratchett‘ın Neil Gaiman ile birlikte yazdığı Good Omens'in dizi uyarlaması da hazırlıklarına devam ediyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER