The Weinstein Company iflas açıklayacağını duyurdu

The Weinstein Company iflas açıklayacağını duyurdu
The Weinstein Co. yolun sonuna daha da yaklaştı. Şirket dün yaptığı açıklamayla iflas yoluna girdiğini duyurdu. Ekim ayında şirketin kurucularından Harvey Weinstein hakkında ortaya çıkan taciz ve tecavüz skandalı Hollywood'a yayılmış, çok sert bir etki yaratmıştı. Bununla birlikte her ne kadar Weinstein kendi kurduğu şirketten kovulsa da şirket gün geçtikçe kan kaybetmeye devam etti. Bunun üzerine satışa çıkan The Weinstein Company'nin devam ettirdiği görüşmeler de sonuca ulaşamadı.

Ron Burkle ve Maria Contreras-Sweet'in yönettiği yatırım grubu aslında şirketi 500 milyon dolara satın almakla ilgileniyordu. Duyurulmasına az bir zaman kala başarısızlıkla sonuçlanan anlaşmanın imzalanmaması için birden fazla sebep bulunuyor. İki hafta kadar önce New York eyaletinden Başsavcı Eric Schneiderman, şirkete, Harvey ve kardeşi Bob Weinstein'a insan hakları davası açtı. Bu durum da devam eden görüşmeleri zora soktu. Hatta birkaç gün önce tarafların bir araya geldiği görüşmelerde olası satın almanın Schneiderman'ın onayından da geçmesi gerektiği medyaya yansıyan detaylardan birisiydi.

Ayrıca bir hafta önce şirketin COO'su David Glasser, dava nedeniyle kurul tarafından kovuldu. Yatırım grubunun satın almadan sonra Glasser'i CEO yapmaya niyetlenmesi; iki tarafın bu durumda anlaşamaması ve Schneiderman'ın da Glasser'in şirketin başına geçmesine karşı çıkması iki tarafın anlaşmasını çökertmiş oldu. The Weinstein Company yayınladığı duyuruda yatırım grubunun şirketi zor durumda ayakta tutmak için gereken nakit parayı vermediğinden de bahsetti.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER