New York eyalet savcıları The Weinstein Company'ye dava açtılar

New York eyalet savcıları The Weinstein Company'ye dava açtılar
The Weinstein Company'nin ve Harvey Weinstein'ın başı beladan kurtulmamaya devam ediyor.

New York'taki eyalet savcıları şirkete, Harvey ve kardeşi Bob Weinstein'a insan hakları davası açtılar. Böylece Başsavcı Eric Schneiderman'ın ekim ayında patlayan skandal sonra başlattığı soruşturmada bir sonraki aşamaya geçildi. Davanın temelinde insan hakları kanunlarını ve düzenlemelerini ihlal ettikleri yer alıyor.

Dava dilekçesinde şirketin ve yöneticilerin çalışanları Harvey Weinstein'ın davranışından korumadıkları için sorumlu oldukları belirtilmekte. Dört aylık araştırma süreci şirketin kayıtlarını ve e-mailleri de kapsıyor. Ayrıca bununla birlikte şirket cinsel ayrımcılık yapmakla da suçlanıyor.

Açılan bu dava, Weinstein Co.'nun devam eden ve nihayete ermesine az bir zaman kalan satış görüşmelerine de darbe vurdu. Maria Contreras-Sweet'in yönettiği yatırım grubu bir süredir şirketi satın almak için görüşmelerini sürdürüyordu ve 500 milyon dolar civarı bir fiyata satılabileceği basına yansımıştı.

Schneiderman devam ettiği takdirde çalışanların haklarını korumak için satış görüşmelerini takip etmeyi ve eski çalışanların imzaladıkları gizlilik sözleşmelerinin geçirsizliğini de talep ediyor.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER