TCA 2015 Notları: NBC Müzikalleri'nde sürpriz isimler

TCA 2015 Notları: NBC Müzikalleri'nde sürpriz isimler
NBC müzikallerinde herkesi düşünmüş, Hillary Clinton'ı da, Stevie Wonder'ı da...

NBC Entertainment’ın Yönetim Kurulu Başkanı Bob Greenblatt, TCA’nın (Televizyon Eleştirmenleri Derneği) basın toplantısında 200 kişiden fazla medya eleştirmeni karşısında zor sorulardan başladı. Herkesin kuşku ve çatık kaşla beklediği soru, adı tecavüz iddialarıyla yine tartışmalı hale gelen ünlü aktör Bill Cosby ile ilgili NBC’nin bundan sonraki tavrının ne olacağıydı. 

Greenbalt, “Bill Cosby ile olan dizi çalışmalarımıza hala devam ediyoruz” dedi ve bununla beraber ABD eski Dışişleri Bakanı, Bill Clinton’ın eşi "Hillary Clinton" hakkında da bir mini dizi projelerinin olduğunu söyledi.

NBC, Bill Cosby Show ile ilgili planlarının olduğunu ilk kez 2014 yılında duyurmuştu. Fakat o zamandan bu zamana ne Cosby’den vazgeçtiler, ne de iddiaları kulak arkası edebildiler. Greenblatt da, popülist televizyoncular için belki de en zor olanı yapıyor: “Bir kişinin suçu kanıtlanana kadar, ona suçlu muamalesi yapamam.” diyor. Ama TCA’nın basın bültenlerine ve çıkan haberlere bakılırsa, NBC Entertainment başkanı bu konu hakkında fena terletilmiş. Tüm münazara sorularını es geçersek, ezcümle: Eğer ortalık durulursa, 77 yaşındaki Cosby tonton bir dede olarak prime-time sitcom’uyla NBC ekranlarına geri dönme şansı hala saklı.

NBC Entertainment’ın bir diğer yöneticisi Jennifer Slake de toplantıda diğer projelerini anlattı. Şirket, çocuklara yönelik edebiyatta bir klasik haline gelen Peter Pan’nı uyarladıkları canlı sahne performansının bekledikleri ilgiyi yakalayamadığını kabul etti. Aralık ayındaki gösterilerde başrollerde Christopher Walken ve Allison Williams yer alıyordu. Belli ki şovun tekrarına gidilmeyecek. 

NBC’nin canlı şov olarak devam eden bir müzikal projesi daha var. Filminin adı dilimize Neşeli Günler olarak çevrilen “The Sound of Music” seyircilerden tam not alıyormuş, Peter Pan için fazla ısrar etmemelerinin bir nedeni de bu müzikal. 

NBC yine de başka müzikal fotmatlı yapımlara devam edeceğini duyurdu. Başka yeni projeler de masada: The Music Man ve The Wiz. Fakat NBC The Wiz için daha hevesli olacağa benziyor. 

Toplantıda tanıtılan bir diğer yapımsa Freedom Run’dı. 8 saatlik müzikal mini dizide 1800lerin ortasında, güneyden kuzeye demiryolu ile taşınan kölelerin hikayesini konu alıyor. "Stevie Wonder"ın da dahil olduğu projeye hız verdiklerini belirtti NBC yöneticileri... Konu dram olsa da Wonder'ın şarkıları yükselecek gibi...

"Tüm ailenin birlikte izleyebileceği işlerin peşindeyiz" diyen Greenblatt, son olarak Nine to Five’dan da bahsetti. Yeni uyarlamada Dolly Parton da yer alacak. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER