Diriliş “Ertuğrul” müzikleriyle de çok konuşuluyor!

Diriliş “Ertuğrul” müzikleriyle de çok konuşuluyor!
Son dönemin en çok konuşulan dizisi Diriliş ''Ertuğrul'' un çok beğenilen jenerik müziği ve diğer tüm müzikleri, müzisyen Alpay Göltekin ve eşi Zeynep Alasya tarafından 13. yüzyılın ruhuna ve enstrümanlarına sadık kalınarak özgün olarak üretildi.

TRT1 ekranlarında yayınlanan Diriliş “Ertuğrul” dizisinin yapımcısı, proje tasarımcısı ve senaristi Mehmet Bozdağ yaptığı açıklamada, dizinin jenerik müziği ve diğer müziklerinin bestekar ve aranjör Alpay Göltekin ve eşi Zeynep Alasya tarafından yapıldığını söyledi.

Bozdağ, ses getiren ve izleyici tarafından çok beğenilen müziklerin 13. yüzyılın müzikal alt yapısına göre yapıldığını ve yine döneme ait olan başta dombra, cura, kopuz, bendir ve cembe gibi müzik enstrümanları kullanıldığını söyleyerek döneme ait olan ve günümüzde bulunmayan müzik aletleri içinse bilgisayar teknolojilerinden yararlanıldığını belirtti. Bozdağ, 13 yüzyılın ruhuna ve enstrümanlarına sadık kalarak yapılan özgün müziklerin senfonik bir alt yapı ile dizide kullanıldığını sözlerine ekledi.

Diriliş “Ertuğrul” dizisinin özgün jenerik müziğiyle, dizinin unutulmaz görüntülerinden oluşan klibi;

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER