George R.R. Martin'in Nightflyers hikayesinin dizi olacağı kesinleşti

George R.R. Martin'in Nightflyers hikayesinin dizi olacağı kesinleşti
Game of Thrones'un yazarı olarak tanınan George R.R. Martin'in yazdığı doğaüstü gerilim hikayesi Nightflyers'ın dizi uyarlamasının Syfy kanalından pilot bölüm için onay aldığını eylül ayında duyurmuştuk. Kanal, projeye resmi dizi onayı verdiğini açıkladı.

Yeni dizinin senaryosu Jeff Buhler tarafından yazıldı ve yapımcılığını Universal Cable Productions üstlendi. Ancak HBO ile olan anlaşması nedeniyle Martin'in projede aktif olarak yer alması beklenmiyor. Hala bitirmesi gereken iki Game of Thrones romanı bulunan yazar, ayrıca dizinin finalinden sonrası için hazırlanan muhtemel beş projenin de içinde en azından yapımcı olarak yer alacak.

Gelecekte geçen hikaye, yeryüzünün yok olmak üzere olduğu bir zamanda geçiyor. The Nightflyer isimli oldukça donanımlı bir gemiyle uzayda yolculuk yapan bir araştırma ekibinin yolu gizemli bir uzaylı aracıyla kesişiyor ve bu araç, görünen o ki insanlığın kurtuluşu için bir anahtar olabilir. Ancak aynı zamanda bu geminin yapay zekası ve hiç görmedikleri kaptanı onları uzayın korku dolu karanlığına da çekebilir.

Dizinin kadrosunda yer alacak isimler de açıklandı: Gretchen Mol (Boardwalk Empire) Dr. Agatha Matheson'ı; Eoin Macken (The Night Shift) Karl D’Branin'i; David Ajala (Fast & Furious 6) Roy Eris'ı; Sam Strike (EastEnders) Thale'i; Maya Eshet (Teen Wolf) Lommie'yi; Angus Sampson (Fargo) Rowan'ı; Jodie Turner-Smith (The Last Ship) Melantha Jhirl'ü ve Brían F. O’Byrne (Million Dollar Baby) Auggie'yi canlandıracak.

Netflix de yapımcılar arasında yer alıyor ve dizinin Amerika dışındaki yayıncısı olacak.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER