George R.R. Martin'in Nightflyers hikayesi Syfy'da dizi olacak

George R.R. Martin'in Nightflyers hikayesi Syfy'da dizi olacak
Game of Thrones'un yazarı olarak tanınan George R.R. Martin'in yazdığı doğaüstü gerilim hikayesi Nightflyers'ın dizi uyarlamasının Syfy kanalı için hazırlanmaya başlandığı haberini mayıs ayında duyurmuştuk. Kanal, projeye pilot onayı verdiğini açıkladı.

Yeni dizinin senaryosu Jeff Buhler tarafınan yazıldı ve yapımcılığını Universal Cable Productions üstlendi. Ancak HBO ile olan anlaşması nedeniyle Martin'in projede aktif olarak yer alması beklenmiyor. Hala bitirmesi gereken iki Game of Thrones romanı bulunan yazar, ayrıca dizinin finalinden sonrası için hazırlanan muhtemel beş projenin de içinde en azından yapımcı olarak yer alacak.

Projenin ilk bölümü için çalışamalara devam ediliyor ama şimdilik kadrosu belli değil. Yapım şirketi şimdiden dizinin ikinci bir platformda yayınlanması için de görüşmelere devam ediyor. Bunun için de gündemde Amerika'da ikinci, uluslararası alanda ilk yayıncı olması için Netflix var.

Gelecekte geçen hikaye, yeryüzünün yok olmak üzere olduğu bir zamanda geçiyor. The Nightflyer isimli oldukça donanımlı bir gemiyle uzayda yolculuk yapan bir araştırma ekibinin yolu gizemli bir uzaylı aracıyla kesişiyor ve bu araç, görünen o ki insanlığın kurtuluşu için bir anahtar olabilir. Ancak aynı zamanda bu geminin yapay zekası ve hiç görmedikleri kaptanı onları uzayın korku dolu karanlığına da çekebilir.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER