Game of Thrones dev ekrana taşınıyor

Game of Thrones dev ekrana taşınıyor
HBO'nun Game of Thrones dizisi büyük ekrana taşınıyor. Geçen yıl 4. Sezonu yayınlanan dizinin son iki bölümü ve bu yıl yayınlanacak 5. Sezonunun fragmanları 23 Ocak’tan itibaren IMAX formatında sinema salonlarında gösterilecek.

Game of Thrones IMAX formatında sunulacak ilk televizyon dizisi olacak.
 
The Hollywood Reporter'ın duyurduğu habere göre IMAX formatında yayınlanması için yeniden dijitalleştirilen bölümler Amerika genelinde 150 salonda bir hafta boyunca izlenebilecek. Söz konusu iki bölüm Game of Thrones’un en sinematik bölümleri, özellikle Watchers on the Wall bölümündeki epic savaş sahneleri Peter Jackson’un yönettiği Yüzüklerin Efendisi filmleri ile kıyaslanmıştı. Bölümün yönetmeni Neil Marshall da verdiği röportajda bu bölümü bir sinema filmi çeker gibi çektiğini ifade etmişti. Yayınlanacak olan diğer bölüm ise dizinin en hırslı bölümlerinden birisi olarak nitelenen 4. Sezonun finali The Children adlı bölüm.
 
IMAX CEO’su Richard L. Gelfond ise konu ile ilgili "IMAX her zaman sinemaseverleri benzersiz ve farklı bir deneyime ulaştırmak için çabalıyor, HBO ile Game of Thrones konusunda yaptığımız işbirliği de bunun en güzel örneği, Yaygın stratejimizin bir parçası olarak  izleyicilere özel IMAX deneyimleri sunmak için çalışmalarımız sürecek" dedi.
 
Game of Thrones’un 5. Sezonunun başlangıç tarihi ise açıklanmadı. 
 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER