Güle güle taşralı güzel, Elvis’in kadını, sarışın barbie...

Güle güle taşralı güzel, Elvis’in kadını, sarışın barbie...
81 yaşında sevenlerine veda eden Donna Douglas...
Yıl 1962 idi. Şimdilerde How I Met Your Mother’dan, The Big Bang Theory’e kadar birçok yapımını izlediğimiz Amerikan kanalı CBS, o yıl yeni bir diziye başlıyordu. 30 dakikalık bir aile komedisi. Konusu basit, eğlenceydi. Taşralı bir aile, bahçelerinde petrol bulunca zenginlerin şehri Beverly Hills’e taşınır. Yeni alışkanlıkları, çevrelerindeki iletişimleri ise izleyenleri her bölümde güldürür. The Beverly Hillbillies adlı dizi o kadar çok sevilir ki, ilk 8 sezon “en çok izlenen şov” ünvanını elden bırakmadan tam 9 sezon devam eder. Ailenin kızı Elly May Clampett’i canlandıran güzel sarışın Donna Douglas da işte bu dizide parlar…

1933 doğumlu Donna Douglas ilk sinema filmi, 26 yaşında Kariyer ile gerçekleşti. Ardından TV dizisi The Aquanauts, sinema filmi Geri Dön Sevgilim geldi. The Beverly Hillbillies ile çok sevildi. 1966 yılında sinema filmi Frankie ve Johnny’de Elvis Presley ile başroldeydi. Hem The Beverly Hillbillies, hem Frankie ve Johnny daha sonraki sinema yazarlarına ilham kaynağı olup sinema uyarlamaları yapılacaktı. Tabii o yılların da ilham kaynağı Douglas, 1963 yılında Miss Golden Globe ödülünün de sahibi oldu. 

Douglas 1969’da Love, Amerikan Style adlı TV dizisinde yer aldı. 1970 ve 1980’lerde birkaç müzik kaydı yaptı. 2000’lere kadar pek çok prodüksiyonda yer alsa da, başrollerden ayrılıp daha sakin bir hayata geçti. 2010 yılında oyuncak firması Mattel, hazırladığı Klasik Televizyon Koleksiyonu’nda 3 güzel oyuncunun barbie bebeklerini çıkardı: Elizabeth Montgomery, Barbara Eden ve Donna Douglas. Fakat bu Douglas’ın hiç hoşuna gitmedi. İzinsiz yapıldığı için dava açtı. 2015’in ilk gününde noktaladığı hayatının son zamanlarına kadarsa çocuklar ve yetişkinler için kitaplar yazmaya devam etti. Hayranları onu taşranın güzeli, Elvis’in kadını ve sarışın barbie olarak anıyor.

The Beverly Hillbilies'de Donna Douglas'ın bir bölümü:
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER