Waco Katliamı'nı anlatan dizinin ilk tanıtımı yayınlandı

Waco Katliamı'nı anlatan dizinin ilk tanıtımı yayınlandı

1993 yılında Teksas eyaletinin Waco şehrinde yaşanan ve 86 kişinin öldüğü, birçok kişinin de yaralandığı, tarihte Waco Katliamı veya Waco Kuşatması olarak bilinen olayın dizi olduğu haberini kasım ayında vermiştik. Diziden ilk tanıtım yayınlandı.

Amerikan kanallarından Spike'ın onay verdiği proje, The Weinstein Company tarafından televizyona uyarlandı ve senaryosunu John Erick Dowdle ile Drew Dowdle kardeşler yazdı. Sezonu altı bölüm sürecek olan Waco ocak ayında yayına girecek.

Alkol, Tütün ve Ateşli Silahlar Bürosu (ATF), 28 Şubat 1993 tarihinde, Teksas'ın Waco şehrinde bulunan ve Branch Davidian tarikatına ait olan bir çiftliği mahkeme kararı ile arama girişiminde bulunur. Meydana gelen silahlı çatışma sonucunda dört ATF ajanı ve altı tarikat mensubu hayatını kaybeder. Bunun üzerine devreye FBI girer ve 51 gün süren, sonucunda da onlarca kişinin hayatını kaybettiği bir kuşatma yaşanır...

Dizinin başrollerinden Taylor Kitsch tarikatın lideri David Koresh’i, Michael Shannon ise FBI'ın arabulucusu Gary Noesner’i canlandıracak. Yaşanan olaylar hem tarikatın hem de FBI'ın gözünden olay aktarılacak.

Waco dizisi ayrıca kuşatmadan sağ kurtulan tarikat üyelerinden David Thibodeau'nun A Place Called Waco isimli biyografisinden ve yine Gary Noesner'in yazdığı Stalling for Time: My Life as an FBI Hostage Negotiator biyografiden uyarlandı.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER