Homeland'in yıldızı Damian Lewis'den yeni dizi

Homeland'in yıldızı Damian Lewis'den yeni dizi
Homeland'in Brody'si olarak tanıdığımız aktör Damian Lewis, 23 Ağustos 2012'de duyurulan BBC Two dizisi Wolf Hall'da VIII. Henry rolünü canlandıracak.

Ocak 2013'te cast çalışmaları başlayan dizi 2013 Mayıs ayında motor dedi. Londra civarında çekilen diziyi Peter Kosminsky yönetiyor. Senaryosunu Peter Straughan yazıyor. İngiliz Reform hareketinin kurucularından Thomas Cromwell ve dönemin kralı VIII. Henry’yi merkeze alacak dizi, ödüllü yazar Hilary Mantel’ın Tudor Dönemi’ni anlattığı Wolf Hall ve Bring Up the Bodies adındaki kitaplarından uyarlandı.

Altı bölümden oluşacak olan mini dizide Damian Lewis ile birlikte Jonathan Pryce, Joanne Whalley, Mark Rylance, Claire Foy ve Anton Lesser rol alıyor. Hikayede toplamda 102 karakter varmış. Dizi önce BBC Two'da daha sonra da Amerikan PBS kanalında yayınlanacak.

Lewis çekimler esnasında objektiflere sarı kostümle yakalanınca oldukça konuşulmuştu.

Damian Lewis bu yıl henüz prodüksiyon aşamasında olan Neil Burger'in yöneteceği Billions adında bir televizyon filminde ve Mikael Solomon'un yöneteceği açıklanan To Appomattox adında 10 saatlik bir mini dönem dizisinde daha rol alacağı duyulrulmuştu.

21 Ocak'ta BBC Two'da yayınlanacak olan ve ön bütçesi 7 milyon pound olduğu söylenen dizinin ilk fragmanı yayınladı

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER