2015'i Cirque Du Soleil'in büyülü dünyasıyla karşılayın

2015'i Cirque Du Soleil'in büyülü dünyasıyla karşılayın
Yeni yıla dünyaca ünlü Cirque Du Soleil gösterileri izleyerek girmek istiyorsanız, 31 Aralık akşamı TV2 kanalında olun. Cirque Du Soleil, Kanada merkezli dünyaca ünlü bir sanat topluluğu. Eskiden sokak sanatçısı olanGuy Laliberte ve Daniel Gauthier tarafından 1984 yılında kuruldu. 2010 itibarıyla yıllık geliri 850 milyon Kanada doları olan topluluğu 90 milyondan fazla kişi izlemiştir. Geçtiğimiz yıl küçük bir ekip halinde İstanbul'a  Cirque Du Soleil: Algeria gelmiş ve iki gösteri yapmıştı. Topluluk dünyanın en çok ilgi gören gösteri ekiplerini bünyesinde bulunduruyor.
21:30 - Cirque Du Soleil: Amaluna

Oyuncular: Karole Armitage, Debre Brown
Yönetmen: Diane Paulus

1984 de Kanada'da sokaklarda gösteriler yapan akrobatlar, hokkabazlar, dansçılar bir araya gelerek Cirque du Soleil’i kurdular. O zamandan günümüze alışılmışın dışındaki gösterileri, teatral estetik anlayışları ve sahnede tablo gibi sundukları görsel performansları özgünlüğünü yitirmedi. Amaluna, Miranda isimli bir kadının Romeo isimli aşığıyla olan dokunaklı hikayesi üzerine kurulu. Romeo, Miranda’ya layık olduğunu ispatlamak için sınırlarını zorlayacaktır. Nefes kesen akrobasi hareketleri, müthiş müzikleri ile Amaluna izleyiciyi hem dehşete düşürüyor hem de büyülüyor.

22:45 - Cirque Du Soleil: La Nouba

Oyuncular: Danica Sheridan, Rob Alton, Igor Arefiev
Yönetmen: David Mallet


La Nouba’nın sihirli dünyasındaki yerinizi alın. Burada her şey mümkün: Düşler gerçeğe dönüşüyor ve birbirinde yetenekli insanlar olağanüstü performanslar sergiliyor. Bu düşsel şölende Palyaçolar, balerinler, trapez artistleri ve çok daha fazlası sizleri bekliyor.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER