Ntv, 2015’i Türkiye’nin assolistleriyle karşılıyor!..

Ntv, 2015’i Türkiye’nin assolistleriyle karşılıyor!..
Behiye Aksoy
Tepebaşı Gazinosu, Belvü Bahçesi, Kristal, Maksim, Cumhuriyet Gazinosu, Kazablanka, Aşiyan, Bebek Belediye, Taşlık, Bebek Maksim, Çakıl, Yenikapı Gar Gazinosu, Lunapark, Küçük Çiftlik Parkı…

30'lu yıllardan '90'lı yıllara İstanbul'un yedi tepesinden, sazlı bahçelerden, birahanelerden, gece kulüplerinden, gazinolardan yükseldi onların sesleri. Işıltılı kostümleri, billur gibi sesleri, renkli ışıklar altında göz kamaştıran suretleriyle yer ettiler hafızalarımıza… Onlar, assolistler!

Müzeyyen Senar, Hamiyet Yüceses, Safiye Ayla, Zeki Müren, Perihan Altındağ Sözeri, Behiye Aksoy, Nesrin Sipahi, Mediha Şen, Sevim Tuna, Sevim Çağlayan, Gönül Yazar, Emel Sayın, Gönül Akkor, Neşe Karaböcek, Muazzez Abacı, Seçil Heper, Yüksel Uzel, Müşerref Akay, Samime Sanay ve daha niceleri…

Efsane seslerden unutulmaz şarkılar, arşivlerden kalan özel kayıtlar NTV Yılbaşı Ekranı için yeniden bir araya geliyor. İhtişamlı gazino sahnelerinden yükselen efsane şarkılar… O şarkıların ve efsane assolistlerin hayat hikayeleri. Özel röportajlar, arşivlerden çıkan özel görüntüler ve kayıtlar, NTV Yılbaşı Ekranı’nda buluşuyor. O dönemin assolistleri, gazino yıllarının tanıkları, müzisyenler, müzik yazarları ve gazeteciler o yılları, o şarkıları NTV’de anlatıyor.

Yeniyıla Türkiye'nin Assolistleri ile Merhaba demek istiyorsanız, 31 Aralık akşamı 21.10’da NTV izlemeyi sakın unutmayın.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER