Bu Tarz Benim skandalının perde arkası

Bu Tarz Benim skandalının perde arkası
Haftalardır izlenme ve konuşulma listelerini tepe taklak eden Show Tv programı Bu Tarz Benim, dün gece planladığı "büyük final", büyük bir skandala yol açtı. Final gecesini canlı yayınlayacağını ve birinciyi seyirci sms'leriyle duyuracağını bildiren programdaki skandalın alt yapısını, geçtiğimiz haftalarda bant yayında Nur Yerlitaş'ın ağzında kaçan, "Kısmetse artık onu da yeni kanalımızda yaparız.." cümlesi tetikledi.

Kanalın ve Caner Erdem'in transfer konusunun sadece bir dedikodu olmadığından bu konuşma sayesinde haberdar olduğu ve konuya büyük tepki gösterdiği konuşuluyor. Bu Tarz Benim adındaki yarışmanın PH Prodüksiyon imzası taşımasına rağmen formatın fikri ve içeriği Show Tv İç Yapımlar Müdürü Caner Erdem'e ait olduğu, Erdem'in de bu transfer konusuna olumsuz baktığı bu nedenle de önce prodüksiyon firmasıyla sonra da jüri üyeleriyle gerildiği söyleniyor. Ayrıca jüri üyelerinin de kendi aralarında bölündüğü Uğurkan Erez'in yeni kanala gitmek istemediği de konuşuluyor. Show Tv'nin programı Nur Bozar'ın sunucu olduğu şekliyle yayına hazırladığı da duyumlarımız arasında..

Acun Ilıcalı'nın rekor fiyatla transfer ettiği programın isim hakkının da Show Tv'de olması işlerin iyice karışmasına yol açmış. Yapım firması, jüri ile Show Tv arasındaki gerginliği idare edemeyince ortaya dev bir canlı yayın skandalı çıkmış. Pazartesi günü PH Prodüksiyon tarafından konu ile ilgili basın açıklaması yapılacağı beklentileri de var.

Nurella'nın dün gece paylaştığı fotoğraf

Sosyal Medya Skandalını Kim Tetikledi?
Yapım firması, Show Tv programın transferinde sorun çıkarmaya başladığında sözleşmeyi öne sürmüş. Sözleşmede canlı yayın maddesi olmadığını eğer canlı yayın isteniyorsa ekstradan ücret ödenmesini istemiş. Kanal da ekstra ödeme yapmayacağını bildirince surum krize yol açmış. Hafta boyunca duyurular yapıldığı için kanal çözümü dün gecekk gibi stüdyoda jüri üyeleri olmadan yayın yaparak çözme yoluna gitmiş.

Yarışmada canlı yayına geçildiği uyarısı ekranda çıktığı anda jüri üyelerinin stüdyoda olmaması seyircilerin dikkatini çekmişti. Ancak Öykü Serter'in "Canlı yayındayız" anonsu yaptığı esnada Nur Yerlitaş'ın başka bir yerde kahve içerken çektiği bir fotoğrafını paylaşması konunun sosyal medyada patlamasına yol açtı. Nur Yerlitaş'ın bu paylaşımı taammüden yaptığı da iddia ediliyor.

Bakalım krizin sonu nasıl bağlanacak?
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER